Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aktivní pes a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Aktivní nebo pracovní psi a jejich tzv. „doping“ – to je kategorie, kterou začínám řešit čím dál častěji. Mnoho lidí začalo vést aktivní život, sportují, často běhají několik kilometrů denně a jako parťáka si s sebou berou své psy. Další kapitolou jsou vyloženě pracovní plemena, která mají náročné tréninky a závody. Co takovým psům dávat, jaké doplňky? Je to vůbec potřeba? A co homeopatie, nabízí něco?

Ilustrační foto

Takto se mě ptají lidi, kteří o své pejsky pečují a samozřejmě pro ně chtějí to nejlepší. Otázka je, jestli je vůbec potřeba něco tělu dodávat uměle, jestliže pracuje tak, jak má.

Já jsem toho názoru, že pokud to nepřeháníme a pes v pohodě fyzickou zátěž zvládá a nemá po ní žádné potíže, nemá cenu tělo nijak dopovat. Základní předpoklad samozřejmě je, aby pes v prvé řadě dostával opravdu kvalitní stravu, která pokryje jeho nároky.

Stravu můžeme obohatit a zejména ochutit např. lososovým olejem, jenž mnoho lidí již léta zná a používá, protože je to skvělý zdroj mastných nenasycených kyselin. Mnoho lidí ale už neví, že je skvělý například i olej lněný nebo kokosový.

Kloubní výživu bych v případě, že je pes i jeho klouby v pořádku, nedávala. Tu si ponechte až při potížích nebo u starších psů.

Co se homeopatie týká, preventivně ji nevyužívám zas tak často – především v období růstu. Ale v dospělosti u zdravých jedinců zastávám názor, že je mnohem efektivnější ji používat cíleně při potížích, tj. u aktivních psů například po velmi dlouhé a náročné trase, při únavě či namožených svalech, při úrazech apod. Tam je potom celá řada pomocníků.

Při sportu velmi doporučuji brát sebou lék č. 1 a to je Arnica montana – první pomoc jak pro vás, tak vašeho psa při jakémkoli traumatu, úrazu, bolestivosti. Potence může být 5 nebo 9 C a užívejte ji okamžitě až do okamžiku úlevy 5 globulí klidně každou hodinu.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze