Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aktivní pes a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Aktivní nebo pracovní psi a jejich tzv. „doping“ – to je kategorie, kterou začínám řešit čím dál častěji. Mnoho lidí začalo vést aktivní život, sportují, často běhají několik kilometrů denně a jako parťáka si s sebou berou své psy. Další kapitolou jsou vyloženě pracovní plemena, která mají náročné tréninky a závody. Co takovým psům dávat, jaké doplňky? Je to vůbec potřeba? A co homeopatie, nabízí něco?

Ilustrační foto

Takto se mě ptají lidi, kteří o své pejsky pečují a samozřejmě pro ně chtějí to nejlepší. Otázka je, jestli je vůbec potřeba něco tělu dodávat uměle, jestliže pracuje tak, jak má.

Já jsem toho názoru, že pokud to nepřeháníme a pes v pohodě fyzickou zátěž zvládá a nemá po ní žádné potíže, nemá cenu tělo nijak dopovat. Základní předpoklad samozřejmě je, aby pes v prvé řadě dostával opravdu kvalitní stravu, která pokryje jeho nároky.

Stravu můžeme obohatit a zejména ochutit např. lososovým olejem, jenž mnoho lidí již léta zná a používá, protože je to skvělý zdroj mastných nenasycených kyselin. Mnoho lidí ale už neví, že je skvělý například i olej lněný nebo kokosový.

Kloubní výživu bych v případě, že je pes i jeho klouby v pořádku, nedávala. Tu si ponechte až při potížích nebo u starších psů.

Co se homeopatie týká, preventivně ji nevyužívám zas tak často – především v období růstu. Ale v dospělosti u zdravých jedinců zastávám názor, že je mnohem efektivnější ji používat cíleně při potížích, tj. u aktivních psů například po velmi dlouhé a náročné trase, při únavě či namožených svalech, při úrazech apod. Tam je potom celá řada pomocníků.

Při sportu velmi doporučuji brát sebou lék č. 1 a to je Arnica montana – první pomoc jak pro vás, tak vašeho psa při jakémkoli traumatu, úrazu, bolestivosti. Potence může být 5 nebo 9 C a užívejte ji okamžitě až do okamžiku úlevy 5 globulí klidně každou hodinu.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2018 14:00

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze