Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Synovi na suchý kašel na 100% zabírá Cuprum metallicum, doporučuji.Jana Vítovcová
- My máme na bolesti hrdla tiez rozne fungujuce homeo. Zatial co mne zabera Lac caninum, synovi Phytolacca decandra a Mercurius, podla priznakov.Adriana Nogová
- Při kašli pomáhá holce Antimonium tartaricum a staršímu klukovi musím dám vždy nejdříve Spongia tosta, protože má spíše suchý a štěkavý kašel a po pár dnech už doléčí také Antimonium.Kateřina Krušinová
- Synovi od malička zabírá na kašel Spongia + Arnica a na těžkosti po jídle Nux vomica.Lenka Dlouhá
- U nás u některých členů rodiny funguje bezvadně MERCURIUS.Daniela Bednářová Fialová
Aktivní pes a homeopatie
Autor: Petra Sumeráková
Aktivní nebo pracovní psi a jejich tzv. „doping“ – to je kategorie, kterou začínám řešit čím dál častěji. Mnoho lidí začalo vést aktivní život, sportují, často běhají několik kilometrů denně a jako parťáka si s sebou berou své psy. Další kapitolou jsou vyloženě pracovní plemena, která mají náročné tréninky a závody. Co takovým psům dávat, jaké doplňky? Je to vůbec potřeba? A co homeopatie, nabízí něco?

Takto se mě ptají lidi, kteří o své pejsky pečují a samozřejmě pro ně chtějí to nejlepší. Otázka je, jestli je vůbec potřeba něco tělu dodávat uměle, jestliže pracuje tak, jak má.
Já jsem toho názoru, že pokud to nepřeháníme a pes v pohodě fyzickou zátěž zvládá a nemá po ní žádné potíže, nemá cenu tělo nijak dopovat. Základní předpoklad samozřejmě je, aby pes v prvé řadě dostával opravdu kvalitní stravu, která pokryje jeho nároky.
Stravu můžeme obohatit a zejména ochutit např. lososovým olejem, jenž mnoho lidí již léta zná a používá, protože je to skvělý zdroj mastných nenasycených kyselin. Mnoho lidí ale už neví, že je skvělý například i olej lněný nebo kokosový.
Kloubní výživu bych v případě, že je pes i jeho klouby v pořádku, nedávala. Tu si ponechte až při potížích nebo u starších psů.
Co se homeopatie týká, preventivně ji nevyužívám zas tak často – především v období růstu. Ale v dospělosti u zdravých jedinců zastávám názor, že je mnohem efektivnější ji používat cíleně při potížích, tj. u aktivních psů například po velmi dlouhé a náročné trase, při únavě či namožených svalech, při úrazech apod. Tam je potom celá řada pomocníků.
Při sportu velmi doporučuji brát sebou lék č. 1 a to je Arnica montana – první pomoc jak pro vás, tak vašeho psa při jakémkoli traumatu, úrazu, bolestivosti. Potence může být 5 nebo 9 C a užívejte ji okamžitě až do okamžiku úlevy 5 globulí klidně každou hodinu.
Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích