Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Vzhůru proti chřipce!
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Už se bojíte? Pokud čtete noviny, sledujete televizi a občas koukáte na zprávy na internetu, tak zřejmě ano. Není se čemu divit, valí se to na nás ze všech stran. Určitě je třeba opatrnost, vyhýbat se větší koncentraci lidí, mýt si důkladně ruce několikrát během dne a hlavně před jídlem. Velkou pomocí ale mohou být potraviny a některá režimová opatření týkající se jídla. Která to jsou?

Zdroj: Shutterstock
Více než kdy jindy platí omezení sladkostí, bílého cukru a bílé mouky na minimum. Zatěžují střevo, které je základnou imunitního systému. Na druhou stranu je na místě zvýšit příjem potravin bohatých na vitamin C, antioxidanty a betaglukany, protože tyto látky posilují imunitu sliznic a zvyšují tak naši obranyschopnost.
Vhodné potraviny jsou:
- ovoce: citrusy – nezapomínejte na grepy; švestky, jablka, hrušky, banány; jahody, maliny, borůvky, rybíz, ostružiny – dejte přednost mraženým,
- zelenina: česnek, cibule, košťálová zelenina, mrkev, brokolice, řapíkatý celer, barevné papriky, dýně,
- houby: šiitake, hlíva ústřičná,
- šípky: uvařte si „čaj za studena“ – třeba podle naší paní bylinkářky, rakytníkový a zázvorový čaj nebo čaj z kustovnice čínské.
Střevo chrání také zvýšený příjem probiotických bakterií:
- Pomohou vám nejen probiotika z lékárny, ale i kysané zelí, pickles nebo kimči (jsem pro variantu bez rybí či krevetové omáčky, ale zato se špetkou chilli a trochou zázvoru – tato koření pomáhají sliznicím se lépe bránit proti virům).
- Imunitu můžete podpořit rovněž některými bylinkami – Echinacea, šalvěj, jitrocel, mateřídouška, černý bez, tymián (čaje z těchto bylinek ale pijte spíše krátkodobě).
- Silný imunostimulační efekt mají i některé stopové prvky, zejména selen a zinek. Můžete je samozřejmě užívat jako potravinové doplňky, ale vaše tělo bude mít větší radost i užitek z přirozené formy v potravinách – např. v oříšcích (5 ks para ořechů obsahuje denní dávku selenu), v slunečnicových a dýňových semínkách, česneku, cibuli (tu je vhodné před konzumací nebo tepelnou úpravou nechat asi 15 minut nakrájenou na vzduchu).
Velmi důležitý je spánek – kvalitní a dostatečný, alespoň 7 hodin.
To nejdůležitější jsem si ale nechala nakonec. Paní doktorka Váňová, která podle mne patří k nejlepším homeopatům u nás, vždy říká: „Jen ten organismus je napaden, který je vnitřně oslaben.“ Oslabuje nás nevhodné jídlo a nápoje, nedostatek spánku, únava, přepracování a stres. Při stresu se metabolismus mění, určité reakce se spouštějí, jiné se na jistý čas zastavují. K těm právě patří některé imunitní reakce. Proto nám při stresu několikanásobně klesá naše obranyschopnost.
Nenechme se tedy vystresovat zprávami, jak a kdy budeme nemocní. Často je za tím něco jiného než péče o naše zdraví.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích