Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I psi mají své dny...

Autor: Petra Sumeráková

Každý máme občas špatný den, kdy se nám nic nechce, nejradši bychom nevylezli z postele a nemáme náladu na nic a nikoho. Stejně jako muži a ženy mají „své“ dny, tak i naši čtyřnozí miláčci mají na takové stavy právo. 

Ilustrační foto

Určitě jste to už všichni zažili. Viděli jste, že váš pes je nějaký divný, nic s ním není, nechce se mu ani na procházku, jen polehává, ani jídlo mu nic neříká. Přitom teplotu nemá, nezvrací ani průjem se nedostavil, takže v podstatě nic nenasvědčuje tomu, že by to měla být nějaká nemoc.

Může to být opravdu jen takový ten den „blbec“, kdy se mu prostě nic nechce – jako to máme občas my. Je to také živý tvor, který má právo na své nálady a různé stavy.

Co tedy dělat? Nejlépe je psa sledovat. Pokud pije a neprojevuje se u něj žádná výrazná bolestivost, nechte ho v klidu, do ničeho ho nenuťte – ani do procházky, ani do jídla. Jednodenní hladovka je naopak ku prospěchu a nikomu neublíží.

Náladu a energii můžete podpořit „bachovkami“. Skvělá je Bachova esence Olive, což je takový životabudič. Můžete podávat 4x denně 4 kapky přímo na jazyk nebo do misky s vodou. Z homeopatik můžete použít například lék Nux vomica 15 C – 5 globulí 2x denně.

Jestliže se stav do druhého dne nezlepší, nebo se přidá nějaká další komplikace, je potřeba pro jistotu navštívit veterináře. Apatie může být samozřejmě i příznakem nějakého onemocnění. Nicméně pokud se bude jednat pouze o jeden den a následně bude vše v pořádku, pak pejsek opravdu jen nebyl ve své kůži. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.6.2020 08:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze