Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I psi mají své dny...

Autor: Petra Sumeráková

Každý máme občas špatný den, kdy se nám nic nechce, nejradši bychom nevylezli z postele a nemáme náladu na nic a nikoho. Stejně jako muži a ženy mají „své“ dny, tak i naši čtyřnozí miláčci mají na takové stavy právo. 

Ilustrační foto

Určitě jste to už všichni zažili. Viděli jste, že váš pes je nějaký divný, nic s ním není, nechce se mu ani na procházku, jen polehává, ani jídlo mu nic neříká. Přitom teplotu nemá, nezvrací ani průjem se nedostavil, takže v podstatě nic nenasvědčuje tomu, že by to měla být nějaká nemoc.

Může to být opravdu jen takový ten den „blbec“, kdy se mu prostě nic nechce – jako to máme občas my. Je to také živý tvor, který má právo na své nálady a různé stavy.

Co tedy dělat? Nejlépe je psa sledovat. Pokud pije a neprojevuje se u něj žádná výrazná bolestivost, nechte ho v klidu, do ničeho ho nenuťte – ani do procházky, ani do jídla. Jednodenní hladovka je naopak ku prospěchu a nikomu neublíží.

Náladu a energii můžete podpořit „bachovkami“. Skvělá je Bachova esence Olive, což je takový životabudič. Můžete podávat 4x denně 4 kapky přímo na jazyk nebo do misky s vodou. Z homeopatik můžete použít například lék Nux vomica 15 C – 5 globulí 2x denně.

Jestliže se stav do druhého dne nezlepší, nebo se přidá nějaká další komplikace, je potřeba pro jistotu navštívit veterináře. Apatie může být samozřejmě i příznakem nějakého onemocnění. Nicméně pokud se bude jednat pouze o jeden den a následně bude vše v pořádku, pak pejsek opravdu jen nebyl ve své kůži. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.8.2020 21:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze