Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

I psi mají své dny...

Autor: Petra Sumeráková

Každý máme občas špatný den, kdy se nám nic nechce, nejradši bychom nevylezli z postele a nemáme náladu na nic a nikoho. Stejně jako muži a ženy mají „své“ dny, tak i naši čtyřnozí miláčci mají na takové stavy právo. 

Ilustrační foto

Určitě jste to už všichni zažili. Viděli jste, že váš pes je nějaký divný, nic s ním není, nechce se mu ani na procházku, jen polehává, ani jídlo mu nic neříká. Přitom teplotu nemá, nezvrací ani průjem se nedostavil, takže v podstatě nic nenasvědčuje tomu, že by to měla být nějaká nemoc.

Může to být opravdu jen takový ten den „blbec“, kdy se mu prostě nic nechce – jako to máme občas my. Je to také živý tvor, který má právo na své nálady a různé stavy.

Co tedy dělat? Nejlépe je psa sledovat. Pokud pije a neprojevuje se u něj žádná výrazná bolestivost, nechte ho v klidu, do ničeho ho nenuťte – ani do procházky, ani do jídla. Jednodenní hladovka je naopak ku prospěchu a nikomu neublíží.

Náladu a energii můžete podpořit „bachovkami“. Skvělá je Bachova esence Olive, což je takový životabudič. Můžete podávat 4x denně 4 kapky přímo na jazyk nebo do misky s vodou. Z homeopatik můžete použít například lék Nux vomica 15 C – 5 globulí 2x denně.

Jestliže se stav do druhého dne nezlepší, nebo se přidá nějaká další komplikace, je potřeba pro jistotu navštívit veterináře. Apatie může být samozřejmě i příznakem nějakého onemocnění. Nicméně pokud se bude jednat pouze o jeden den a následně bude vše v pořádku, pak pejsek opravdu jen nebyl ve své kůži. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 20:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze