Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Enuréza aneb noční pomočování dětí

Autor: Redakce

Enurézou nazýváme noční pomočování dítěte staršího 5 let. Statistiky ukazují, že primární enurézou (přetrvávajícím pomočováním od narození) trpí 10 % dětí do věku 7 let. Příčiny jsou různé: rodinný výskyt, poruchy funkce močového měchýře, neurologické a urologické poruchy, poruchy spánku, psychické faktory atd. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

S problémem nočního pomočování se na nás občas obracíte i vy:

„Dobrý den, našlo by se homeopatikum pro mého sedmiletého syna? Neustále u nás přetrvává noční pomočování. Přes den není problém, ale chodí častěji čurat. Suché noci maximálně 4x za měsíc. Suché období v noci neměl nikdy. Dávám na noc pleny. Od 18 h omezuji pití. Buzení v noci je náročnější, ráno ani netuší, že byl čurat. Vyšetření na neurologii bez nálezu. Když se ho zeptám, řekne, že ani neví, že čural. Syn je hodný, milý, usměvavý, pracovitý, ale někdy myslí na moc věcí najednou a na to, co má udělat, občas zapomene. Děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zkuste tuto kombinaci léků:

  • LYCOPODIUM 15 C – 5 granulí ráno,
  • ARGENTUM NITRICUM 15 C – 5 granulí na noc.
  • Pokud ho v noci budíte pravidelně a neví o tom, zkuste ještě přidat lék KREOSOTUM 9 C – 5 granulí před spaním a 5 v noci, když ho budete budit. (Lék je na lékařský předpis.)

Jestliže se stav do 3 měsíců nezmění, vyhledejte lékaře-homeopata, který vybere léky cíleně po komplexním vyšetření.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2019 12:48

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze