Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S homeopatiky na pololetní a jarní prázdniny

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Pololetní prázdniny spadají do příjemného období zimy. Nedlouho po pololetních prázdninách se zas děti mohou těšit na jarní prázdniny. V obou případech si užívají zimního sportování. Někdy se bohužel stane, že se někdo z výletníků zraní, onemocní chřipkou, či jiným virovým onemocněním. Proto je na místě přibalit do batohů s dostatkem teplého oblečení a výstrojí také cestovní lékárničku.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Oleje:

 • Tea Tree Oil – vhodný na kloktání, k dezinfekci.
 • Eukalyptus – mírní kašel a projevy rýmy (kápnout na polštář), uleví při nevolnosti.
 • Máta peprná – při cestovní nevolnosti, při střevních virózách.

Tinktury:

 • Echinacea – při různých virózách a nachlazeních.
 • Tymián – při virózách, na bolesti v krku, bolesti ucha a hlavy.
 • Ořešák – trávicí potíže, bolesti břicha, průjem, zvracení.

V homeopatické části lékárničky by neměly chybět tyto léky:

 • Aconitum – lék na všechny stavy úleku a šoku (při větším úrazu snižuje pravděpodobnost vzniku šokového stavu).
 • Arnica montana – při každém úrazu. Tlumí bolest, zastavuje krvácení. Pomůže i při bolestech svalů po celodenním lyžování nebo turistice.
 • Rhus toxicodendron – při bolestech z namožení svalů, když se stav zlepšuje pohybem a teplem. Podává se také při podvrtnutí kotníku. Po lyžování na sluníčku se může objevit opar. I v této situaci přijde „Rhus-tox.“ vhod.
 • Bryonia – využijeme ji u bolestí, které se sebemenším pohybem zhorší a studenými obklady zlepší.
 • Ruta graveolens – vhodná při vymknutí – při poranění šlach a vazů v okolí kloubu. Kloub je ztuhlý, zhmožděný a bolestivý. Ke zhoršení dochází v klidu, ke zlepšení v pohybu. Lék je také vhodný na bolesti bederní a křížové části páteře, bolesti sedacího nervu, které jsou horší nehybností a zlepšené pohybem.
 • Ledum palustre – otoky se studenou kůží, kdy bolest tlumí studené obklady.
 • Symphytum – modřiny, podlitiny, snižuje bolesti při zlomenině.
 • Hypericum perforatum – bolesti nervových zakončení, bolesti podél nervů, které se zhoršují dotekem a otřesem, bolesti vystřelující podél nervových drah, kožní obtíže způsobené sluncem.
 • Oscillococcinum – při virózách a projevech chřipky.

V další části homeopatické lékárničky by měly být léky podle toho, jakými symptomy se různé potíže u členů rodiny projevují.

Homeopatika na bolest v krku:

 • Phytolacca – při bolestech v krku, kdy bolest při polknutí vystřeluje do ucha.
 • Lachesis – bolest zejména vlevo, tmavě červené sliznice (mírně nafialovělé), obtížné polykání, pocit sevření v krku.
 • Mercurius solubilis – červené hrdlo, povleklý jazyk s otisky zubů, páchnoucí dech, slinění.

Pro případ horečky se vyplatí mít s sebou tyto léky:

 • Belladonna, Apis a další podle toho, jak obvykle reagujete na teplotu (stručný přehled léků „na teplotu“ najdete ZDE).

Pokud z nějakého důvodu nechcete, či nemůžete brát s sebou všechny léky, které by se mohly hodit, pomoci mohou také vícesložková homeopatika:

 • Na potíže s trávením Gastrocynésine, při chřipce Paragrippe, na bolesti v krku Homéogene a při rýmě Coryzalia.

O vhodném léku, ředění a dávkování se poraďte s lékařem-homeopatem.

TIP: Nezapomeňte také na Arnigel, nebo kostivalovou mast na mazání boláků.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze