Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
S homeopatiky na pololetní a jarní prázdniny
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Pololetní prázdniny spadají do příjemného období zimy. Nedlouho po pololetních prázdninách se zas děti mohou těšit na jarní prázdniny. V obou případech si užívají zimního sportování. Někdy se bohužel stane, že se někdo z výletníků zraní, onemocní chřipkou, či jiným virovým onemocněním. Proto je na místě přibalit do batohů s dostatkem teplého oblečení a výstrojí také cestovní lékárničku.

Zdroj: Shutterstock
Oleje:
- Tea Tree Oil – vhodný na kloktání, k dezinfekci.
- Eukalyptus – mírní kašel a projevy rýmy (kápnout na polštář), uleví při nevolnosti.
- Máta peprná – při cestovní nevolnosti, při střevních virózách.
Tinktury:
- Echinacea – při různých virózách a nachlazeních.
- Tymián – při virózách, na bolesti v krku, bolesti ucha a hlavy.
- Ořešák – trávicí potíže, bolesti břicha, průjem, zvracení.
V homeopatické části lékárničky by neměly chybět tyto léky:
- Aconitum – lék na všechny stavy úleku a šoku (při větším úrazu snižuje pravděpodobnost vzniku šokového stavu).
- Arnica montana – při každém úrazu. Tlumí bolest, zastavuje krvácení. Pomůže i při bolestech svalů po celodenním lyžování nebo turistice.
- Rhus toxicodendron – při bolestech z namožení svalů, když se stav zlepšuje pohybem a teplem. Podává se také při podvrtnutí kotníku. Po lyžování na sluníčku se může objevit opar. I v této situaci přijde „Rhus-tox.“ vhod.
- Bryonia – využijeme ji u bolestí, které se sebemenším pohybem zhorší a studenými obklady zlepší.
- Ruta graveolens – vhodná při vymknutí – při poranění šlach a vazů v okolí kloubu. Kloub je ztuhlý, zhmožděný a bolestivý. Ke zhoršení dochází v klidu, ke zlepšení v pohybu. Lék je také vhodný na bolesti bederní a křížové části páteře, bolesti sedacího nervu, které jsou horší nehybností a zlepšené pohybem.
- Ledum palustre – otoky se studenou kůží, kdy bolest tlumí studené obklady.
- Symphytum – modřiny, podlitiny, snižuje bolesti při zlomenině.
- Hypericum perforatum – bolesti nervových zakončení, bolesti podél nervů, které se zhoršují dotekem a otřesem, bolesti vystřelující podél nervových drah, kožní obtíže způsobené sluncem.
- Oscillococcinum – při virózách a projevech chřipky.
V další části homeopatické lékárničky by měly být léky podle toho, jakými symptomy se různé potíže u členů rodiny projevují.
Homeopatika na bolest v krku:
- Phytolacca – při bolestech v krku, kdy bolest při polknutí vystřeluje do ucha.
- Lachesis – bolest zejména vlevo, tmavě červené sliznice (mírně nafialovělé), obtížné polykání, pocit sevření v krku.
- Mercurius solubilis – červené hrdlo, povleklý jazyk s otisky zubů, páchnoucí dech, slinění.
Pro případ horečky se vyplatí mít s sebou tyto léky:
- Belladonna, Apis a další podle toho, jak obvykle reagujete na teplotu (stručný přehled léků „na teplotu“ najdete ZDE).
Pokud z nějakého důvodu nechcete, či nemůžete brát s sebou všechny léky, které by se mohly hodit, pomoci mohou také vícesložková homeopatika:
- Na potíže s trávením Gastrocynésine, při chřipce Paragrippe, na bolesti v krku Homéogene a při rýmě Coryzalia.
O vhodném léku, ředění a dávkování se poraďte s lékařem-homeopatem.
TIP: Nezapomeňte také na Arnigel, nebo kostivalovou mast na mazání boláků.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích