Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie jako humanitární pomoc

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Organizace Homeopaté bez hranic (Homöopathen ohne Grenzen – HOG) už mnoho let pomáhá po celém světě. Paní Susanne Erwigová, pracovnice PR této organizace, nám odpověděla na několik otázek a bude nás průběžně informovat o dalších událostech a aktivitách HOG. 

Ilustrační foto
Zdroj: ww.homoeopathenohnegrenzen.de

Mohla byste čtenářům Světa homeopatie představit organizaci Homeopaté bez hranic?

Organizace Homeopaté bez hranic poskytuje celosvětové vzdělávací kurzy v homeopatii, a to již od roku 1997. Jako nezávislá nezisková organizace také provozujeme humanitární pomoc v zemích stižených válkou, přírodními katastrofami nebo chudobou. Naši pomoc v těchto zemích poskytujeme pouze na vyžádání dané země.

Jaké jsou reakce vašich pacientů na homeopatii? Jak často jim musíte vysvětlovat, jak funguje, a nakolik věří, že jim homeopatie pomůže?

V zemích, kde působíme, bývá pokrytí zdravotnickými zařízeními dramaticky nízké. Z tohoto důvodu je velice vítán náš praktický výukový program „HELP TO HELP-SELF“ (Pomoc k svépomoci). Podle místních požadavků nabízíme také školení k tématu první pomoci pro záchranáře v terénu. Co se týče vnímání homeopatie domorodým obyvatelstvem, řekla bych, že klasická homeopatie bývá považována za levnou, ale přitom nečekaně účinnou léčebnou metodu.

Můžete nám představit nějaký konkrétní projekt, jak probíhá?

Například projekt, který jsme na popud sierraleonského ministerstva zdravotnictví rozběhli v březnu 2010. V Sieře Leone je zdravotní péče v mnoha oblastech dostupná jen velice omezeně. Podle statistických údajů je jeden lékař na 30 000 obyvatel!

Stěžejním úkolem bylo vyškolit nemocniční personál a místní zdravotníky v homeopatii. Praktikovali jsme při tom náš tradiční koncept Pomoci ke svépomoci.

V první fázi jsme zaškolili místní zdravotníky, kteří složili regulérní zkoušku z klasické homeopatie. Dále jsme pracovali na výstavbě zdravotního střediska, kde získávají nově zaškolení homeopaté své první zkušenosti s homeopatií. Ve druhé fázi odcházejí tito naši žáci do vesnic praktikovat své znalosti a rovněž školit regionální léčitele v homeopatii. Abychom zajistili dostatečnou zdravotní péči v celé zemi, poskytujeme základní homeopatický výcvik i zdravotníkům, kteří mají na starost odlehlé oblasti, kde je zdravotní péče nedostupná. Tato poslední fáze naší mise začala v roce 2017 a trvá dodnes.

Užíváte při své práci i jiných léčebných metod než homeopatie (klasickou medicínu, bylinky, akupunkturu…)?

Naše organizace pracuje výhradně s homeopatiky.

Jaké jsou vaše plány nebo představy pro organizaci HOG do budoucnosti?

Doufáme, že budeme moci nadále efektivně léčit v krizových oblastech a podporovat vznik lékařských homeopatických středisek, jež by zajišťovala lékařskou pomoc i po ukončení naší mise.

Budeme rádi, když nás pro více informací navštívíte na naší webové stránce www.homoeopathenohnegrenzen.de, kde se dozvíte mnohem podrobněji o jednotlivých projektech a cílech. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:23

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze