Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vy ještě kouříte?

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Přestat kouřit má smysl v každém věku. Zní to velmi jednoduše, ale podstatné bude „jen“ vaše rozhodnutí zbavit se cigaret. Mít motivaci, radost z kroku ke zlepšení zdravotního stavu a mít pak radost z úspěchu. Vaše kondice, dýchání a srdečně-cévní systém se vám odvděčí, klesne i riziko, že onemocníte nějakým zhoubným nádorem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Metoda odvykání kouření pomocí homeopatie má tři pilíře:

 • zmírnění touhy a chuti na cigaretu,
 • ovlivnění abstinenčních příznaků,
 • specifická detoxikace organismu pomocí homeopatických léků.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem Nux vomica 15 C, a to 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu. Zde je ještě možné kouření, ale udělejte vše pro to, abyste počet vykouřených cigaret snížili o polovinu.

Na svůj den „D“ – tedy na první den bez cigarety – se také připravte:

 • Odstraňte všechny zbytky cigaret, popelníky, vyperte lůžkoviny a záclony.
 • Zásobte se malými, nekalorickými jídly (rozinky, mandle, semínka atd.) na dobu, kdy budete mít touhu uspokojit ústa něčím dobrým.
 • Zvyšte rovněž svou pohybovou aktivitu a zajistěte si podporu svého okolí. Také více pijte – ale jen neslazené nápoje.
 • Zamyslete se i nad situacemi, kdy pravidelně saháte po cigaretě. Takovou klasickou situací je například pití kávy a cigareta. Pak se snažte přerušit tento automatismus tak, že na nějaký čas (1−2 měsíce) nahradíte kávu dobrým, silným, kvalitním čajem.

Pokud chuti na cigaretu nevyhovíte a rychle se napijete 2 dcl nejlépe perlivé vody nebo minerálky, odchází postupně během 5 minut.

Další kroky budou již bez cigarety v ruce!

Jste závislí na nikotinu? Zapalujete si do půl hodiny po probuzení, kouříte, i když jste nemocní, postupně zvyšujete počty cigaret, již jste se někdy pokoušeli přestat kouřit a měli jste abstinenční příznaky, je pro vás nesnesitelné nekouřit delší dobu – např. v divadle, při cestování? Pak budete potřebovat na zmírnění touhy po cigaretě homeopatický lék Tabacum, a to ve vzestupném ředění:

 • Nejprve to bude Tabacum 9 C 3x denně 5 granulí. První dávku si dejte co nejdříve po probuzení. Vyberte dvě balení.
 • Poté Tabacum 15 C – 2x denně 5 granulí na dalších 14 dnů.
 • Nakonec užívejte Tabacum 30 C co nejdříve po probuzení 5 granulí, ev. ještě jedna dávka ve chvíli touhy po cigaretě.

Tento postup na ovlivnění touhy po cigaretě by měl dle stupně závislosti trvat 2−3 měsíce.

Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal „kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost, dejte přednost léku Lobelia 9 C 2x denně 5 granulí (lék je svým efektem podobný léku Tabacum).

Nikotin z těla mizí po několika hodinách. Pak se objevují abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu. Mohou být různorodé a v různé délce a intenzitě. Mezi nejčastější patří silné nutkání kouřit, špatná nálada až deprese, pocity napětí, nesoustředěnost, zvýšená chuť k jídlu, poruchy spánku či zácpa.

Abstinenční příznaky pomáhají řešit tyto léky:

 • Staphysagria 15 C – pocit ztráty, přecitlivělost.
 • Ignatia amara 15 C – stesk, lítost, proměnlivá nálada.
 • Nux vomica 15 C – zácpa, neklid.
 • Kalium bromatum 30 C – pomáhá ovlivňovat „neklidné ruce“.

Všechny tyto léky užívejte 2−3x denně 5 granulí.

Specifická detoxikace organismu po kuřáckém období je možná homeopatikem Natrum sulfuricum 15 C – užívejte 1x denně 5 granulí po dobu 3 týdnů.

Odměňte se...
Myslete také na svou odměnu, až skončíte s kouřením. Spočítejte si, kolik vás stálo kouření za jeden rok, za dva roky… Možná budete překvapeni, že je to částka, za kterou se dá pořídit dovolená, krásný wellness pobyt nebo vylepšení vašeho bydlení. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze