Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak podpořit hojení zlomenin – homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Ladovská zima se konečně alespoň někde objevila. Sníh padá a děti i dospělí si užívají zimní radovánky se sáňkami i na lyžích. Do lékárny ale najednou přichází více pacientů s nohou nebo rukou v sádře následkem uklouznutí či pádu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatie má v podpoře srůstání zlomených kostí a tvorbě svalku (vazivová tkáň, která vzniká v místě zlomené kosti) velké místo.

Doporučuji tuto kombinaci:

  • Arnica montana 15 C – pomáhá od bolesti, vstřebává hematom, podporuje tvorbu nových buněk a regeneraci pohmožděné tkáně. Dávkování: první 3−4 dny 5x denně, pak 3x denně po dobu fixace v sádře.
  • Symphytum officinale 9 nebo 15 C – pomáhá při srůstání kostí a tvorbě kostního svalku. Dávkování: 1. týden 3x denně a pak 2x denně až do sundání sádry.
  • Calcarea phoshporica 9 C – pomáhá ukládat vápník a fosfor do kostí, tím je zpevňovat a kalcifikovat svalek. Dávkování 2x denně po dobu fixace v sádře.
  • Pokud je zlomená končetina na nějakou dobu kvůli silnému otoku fixována v sádrové dlaze, může se vstřebávání otoku podpořit lékem Apis mellifica 15 C – v prvních několika hodinách po úrazu po 20 min., nebo rozpustit ve vodě a popíjet, dále pak podle stavu otoku 1−2 dny 3−5x denně.

Po sundání sádry je vhodné oslabenou svalovinu začít masírovat a postupně posilovat. Velmi efektivní je potírání kostivalovou tinkturou.

Jak postupně rehabilitovat a nenechat svalovinu příliš ochabnout se dozvíte v článku PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D. 

Velké množství vápníku obsahuje mák, sezam, mandle a zelené natě. V době hojení zlomeniny a ještě i několik týdnů potom je můžeme zařadit ve zvýšeném množství do jídelníčku.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA – MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 12:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze