Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak podpořit hojení zlomenin – homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Ladovská zima je tu. Sníh padá a děti i dospělí si užívají zimní radovánky se sáňkami i na lyžích. Do lékárny ale najednou přichází více pacientů s nohou nebo rukou v sádře následkem uklouznutí či pádu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatie má v podpoře srůstání zlomených kostí a tvorbě svalku (vazivová tkáň, která vzniká v místě zlomené kosti) velké místo.

Doporučuji tuto kombinaci:

  • Arnica montana 15 C – pomáhá od bolesti, vstřebává hematom, podporuje tvorbu nových buněk a regeneraci pohmožděné tkáně. Dávkování: první 3−4 dny 5x denně, pak 3x denně po dobu fixace v sádře.
  • Symphytum officinale 9 nebo 15 C – pomáhá při srůstání kostí a tvorbě kostního svalku. Dávkování: 1. týden 3x denně a pak 2x denně až do sundání sádry.
  • Calcarea phosphorica 9 C – pomáhá ukládat vápník a fosfor do kostí, tím je zpevňovat a kalcifikovat svalek. Dávkování 2x denně po dobu fixace v sádře.
  • Pokud je zlomená končetina na nějakou dobu kvůli silnému otoku fixována v sádrové dlaze, může se vstřebávání otoku podpořit lékem Apis mellifica 15 C – v prvních několika hodinách po úrazu po 20 min., nebo rozpustit ve vodě a popíjet, dále pak podle stavu otoku 1−2 dny 3−5x denně.

Po sundání sádry je vhodné oslabenou svalovinu začít masírovat a postupně posilovat. Velmi efektivní je potírání kostivalovou tinkturou.

Jak postupně rehabilitovat a nenechat svalovinu příliš ochabnout se dozvíte v článku PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D. 

Velké množství vápníku obsahuje mák, sezam, mandle a zelené natě. V době hojení zlomeniny a ještě i několik týdnů potom je můžeme zařadit ve zvýšeném množství do jídelníčku.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA – MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 23:08

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze