Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S homeopatií na vyšetření?

Autor: Redakce

Situace, kdy je potřeba vzít dítě k lékaři na vyšetření, není vždy jednoduchá – zvlášť, když musíme odejít z domu bez snídaně. U starších dětí se nabízí možnost vysvětlení, příslibu odměny, či nějakého jiného lákadla. Co si počít, jestliže jde o malé dítě, které ještě vysvětlování moc nerozumí? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu pro malého, ročního klučíka. Čeká ho vyšetření ráno nalačno (v jiném městě). Co by se dalo nasadit, aby to zvládl (případně i maminka) v pohodě, bez jídla? Děkuji a zdravím!“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, pro oba je vhodné homeopatikum:

  • GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C - večer 5 granulí a ráno opět 5 granulí. Synovi můžete rozpustit v trošce vody.

Ať vám to dobře dopadne.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.8.2020 16:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze