Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zubní kámen u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Jsem chovatelkou malého plemene pejsků (yorkshirský teriér), a tak mi není cizí, že já i lidé kolem mě, kteří toto plemeno vlastní, a další chovatelé/majitelé malých plemen, jako je čivava, pražský krysařík, shih tzu, boloňský či maltézský psík apod., řeší nezřídka problémy s tvořícím se zubním kamenem a s ním související parodontózou. 

Ilustrační foto

Mnohdy už v otázce zubního kamene nevidím rozdíly mezi malým a středně velkým plemenem. Problém je, že si toho majitel mnohokrát ani nevšimne a jen mezi řečí prohodí, že jeho pejsek dost často ublinkává, říhá, má občas hlenovitý trus či trpí nechutenstvím.

Pokud psovi otevřu tlamu a vidím velké množství zubního kamene a tmavé, zarudlé dásně, které mnohdy na dotyk už krvácejí, rozhodně je nutné odstranit zubní kámen ultrazvukem, odborně ošetřit dásně a následně nasadit antibiotika, abychom zabránili případné infekci. V tomto stavu nepomůžou žádné dentální kostičky apod. Je třeba nejdříve dobře kámen odstranit a poté již preventivně kupovat různé dentální výrobky určené k okusování, dále je možné používat speciální zubní pastu proti plaku či např. výborný olejíček od firmy Dokonalá láska, s kterým mám velmi dobré zkušenosti.

Co odstranění zubního kamene ultrazvukem obnáší? Bohužel narkózu, byť ne tak silnou, jaká se používá při klasických operacích. Nicméně i ta slabá s sebou může u “rizikových” pacientů, jako jsou kardiaci, psi s onemocněním nervové soustavy (po mrtvici, encefalitidě apod.), nést jistá nebezpečí.

Mnozí majitelé mají z narkózy strach, a proto jejich psi zákrok vůbec nepodstupují. Musím ale podotknout, že pokud nechají svému psu doslova hnít zuby v tlamě, dřív, nebo později bude mít zvíře velké komplikace. V dnešní době už jsou veterinární kliniky dobře vybavené i na starší a nemocná zvířata a i takováto zvířata zákrok už podstupují. Nebojte se toho a pomozte svému zvířeti. Prevence je základ!

Co udělat pro to, aby zvíře narkózu (byť je jen velmi slabá) lépe zvládalo a po zákroku se rychleji dostalo do původního stavu? Velmi se mi osvědčila kombinace těchto homeopatik:

  • Před zákrokem doporučuji podat jednorázově OPIUM 9 C.
  • V den zákroku pak léky ARNICA MONTANA 9 C, OPIUM 15 C a HYPERICUM PERFORATUM 15 C.
  • Po zákroku po dobu 10 dní můžete psovi podávat na podporu imunity PHOSPHORUS 9 C a mé oblíbené OSCILLOCOCCINUM. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2021 20:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze