Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nechte provonět svůj domov i kancelář...

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Velké množství dospělých i dětí tráví během zimního období velkou část dne uvnitř. Jsme zavření v kancelářích, zdravotnických zařízeních, školách, školkách nebo trávíme více času doma. V místnostech jsou často zapnuté počítače, zářivky nebo klimatizace. Větší míra elektromagnetického záření nám nedělá dobře po fyzické ani psychické stránce. V takovém prostředí se snadněji šíří a množí bacily, vzniká únava a špatná nálada.

Ilustrační foto

Své domovy i pracovní prostředí můžeme oživit, ozdravit a zpříjemnit použitím éterických olejů.

Oleje vhodné na zimu s antibakteriálními a antivirovými účinky:

 • Levandule (Lavandula angustifolia) – kromě antiseptických účinků působí i antidepresivně a uvolňuje napětí po fyzické i psychické zátěži, působí detoxikačně a povzbuzuje imunitní systém.
 • Rozmarýn (Rosmarinus officinalis) – je to tělesný i duševní stimulant, podporuje paměť, uvolňuje napětí při bolestech hlavy a kloubů. Pozor – rozmarýn by neměly používat těhotné ženy (podporuje kontrakce dělohy).
 • Čajovník (tea tree, Melaleuca alternifolia) – má velmi silné antiseptické a protiplísňové účinky, používá se i lokálně na kůži a sliznice neředěný.
 • Eukalyptus (blahovičník, Eucalyptus radiata) – v létě prochlazuje a v zimě prohřívá organismus, má silné protizánětlivé účinky, podporuje dýchání a uvolňuje dýchací cesty, působí také jako odpuzovač hmyzu.
 • Bergamot (Citrus bergamia) – patří mezi citrusové ovoce. Kromě protizánětlivých a antiseptických účinků působí také pozitivně na psychiku a uvolňuje napětí.
 • Cypřiš (Cupressus sempervirens) – energizuje tělo i mysl, podporuje dobrou náladu a neutralizuje nepříjemné pachy.
 • Citron (Citrus limon) – má osvěžující a uklidňující účinky, zlepšuje koncentraci, dokáže snížit únavu.
 • Grapefruit – má přirozeně čistící a osvěžující účinky.

Tyto oleje můžeme míchat tak, aby vzniklá směs byla pro naše smysly příjemná. Počet kapek od každého oleje také mícháme podle sebe. Někdy je třeba vytvořit koncentrovanější směs (např. pokud je v místnosti někdo nachlazený nebo se jedná o velký prostor). Jindy zase máme náladu na jemnou vůni.

Možnosti aplikace esenciálních olejů:

 • Rozprašovač: Několik kapek éterického oleje rozmícháme ve stejném množství lihu (může být vodka nebo i domácí slivovice) a pak nalijeme do rozprašovače s vodou. Díky rozpuštění oleje v lihu se vytvoří emulze s jemnými kapénkami oleje, které se rovnoměrně smíchají s vodou. Pokud bychom olej nakapali přímo do vody, vznikla by mastná skvrna. Do vzduchu stříkáme několikrát denně podle potřeby.
 • Aroma lampa: Jestliže ji nemáme, postačí kousek dřeva nebo malá keramická mistička, do které kápneme olejíček a necháme volně v místnosti stát. Na vzduchu se olej bude sám odpařovat.
 • Olej můžeme kápnout do misky s horkou vodou – místnost se rychleji provoní (pozor, dát z dosahu malých dětí).
 • Tělový olej: Do čistého rostlinného oleje kápneme několik kapek éterického oleje a používáme jako tělový olej nebo na potírání menších částí těla (spánky, zápěstí). Tento olej můžeme dát do roll-on lahvičky (je to velmi praktické do kabelky, a tak můžeme vonnou směs aplikovat kdekoliv a kdykoliv).

Můj tip: Rozprašovač je výborný do školy a školky. Pokud můžete, domluvte se s paní učitelkou a děti si mohou udělat kreativní dílničku na výrobu svých vlastních rozprašovačů. Kdyby to nešlo, můžete si s dětmi rozprašovač vyrobit doma a do třídy ho pak věnovat. V takto provoněné učebně se bude dětem lépe soustředit a bacily nebudou mít tolik šanci.

Přeji vám příjemné voňavé chvíle strávené v práci, doma i ve škole. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 21:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze