Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podnikání žen - Anežčin příběh

Autor: Bc. Eva Leňová

Přinášíme vám další z příběhů věnovaných ženám-podnikatelkám, které to s podnikáním zkusily buď z vlastní vůle, nebo k němu byly donuceny okolnostmi... Anežka byla taková normální, chytrá holka, nebývaly s ní žádné problémy. A protože s jejím bratrem ano, nikdo si jí doma moc nevšímal. Hodně sportovala a sportovní kolektiv jí tak nějak doplňoval to, co by jí snad doma mohlo chybět. Na sportovní školu se sice nedostala, ale elektroprůmyslovka jako z nouze ctnost se nakonec ukázala neobyčejně dobrým řešením.

Ilustrační foto

Ve škole samí kluci a málo učení, zato dost sportovních příležitostí. Jít na vysokou se ani nepokusila. Díky jednomu z profesorů hned nastoupila na pozici technika v rozhlase a zdálo se jí, že už to ani nemůže být lepší. Práce zajímavá, stejně jako lidé kolem, spousta společenských příležitostí. O okatou štíhlou tmavovlásku projevovali zájem muži z branže i uměleckých profesí.

Ten, který ji okouzlil, byl sice nějaký čas nejzábavnějším a nejzajímavějším partnerem, jako správný bohém ovšem „na rodinu“ moc nebyl. Vydělával hromadu peněz a hromadu peněz i utrácel – s přáteli, po hospodách a bůh ví, kde ještě. Vydržela to dlouho, odešel nakonec sám. Zůstaly jí dvě děti, velký byt v centru města a naprostá nedůvěra k mužům. Za těch deset let si zvykla na jistý životní standard, ale neustálá nejistota a později vlastně jistota, že pro svého muže je jen epizodou bez větší důležitosti, v ní zanechala pocity trvalé úzkosti a nedostatku sebeúcty.

Největší strach měla z toho, že děti nedokáže uživit. Z bytu se stěhovat nechtěla. Měla to blízko do práce, děti do školy a vlastně i do všech kroužků. Obchody, zábava, přátelé – vše bylo blízko. Začala brát každou práci, kterou jí nabídli, a byla šťastná, že se jí daří. Pracovní úspěchy jí přinášely nejen peníze, ale i větší sebejistotu a celkově klid.

Děti rostly, mámu už tolik nepotřebovaly, dokázaly se o sebe postarat. Občas bývala dost unavená, už nebyla štíhlá, ale opravdu hubená, a protože se celkově necítila ve své kůži, začala se věnovat józe. Jako vše ostatní ve svém životě i cvičení brala poctivě a důkladně. Někdy zašla do divadla a postupně si vytvořila skupinu přátel a spřízněných duší, díky níž se cítila dobře.

Všechny případné zájemce o intimní vztah zásadně odmítala. Nehodlala už nic riskovat a vlastně ani nic měnit. Jenomže život nás občas donutí toho změnit celkem hodně. Ukázalo se totiž, že syn po otci zdědil víc sklonů k bouřlivosti a nevyrovnanosti, než by si byla přála. Poslední rok už v podstatě nechodil do školy, a proto ani neodmaturoval. Ničeho si nevšimla, jeho chování nevybočovalo z normálu, vše se zdálo v pořádku.

Místo školy se věnoval zábavě, mezi přáteli byl oblíbený, vítali ho na každém večírku. Když měl být ve škole, vyspával, když měl spát, bavil se. Anežka byla často večer v práci a jemu se podařilo se s ní míjet. Když si ji zavolali do školy, nemohla tomu uvěřit. Vyměnila si mnoho směn, začala denně vařit, kontrolovala ho, zda se učí, kdy odchází z domu a kdy se vrací. Jenomže chlapci už bylo osmnáct a brzy jí dal najevo, že si do života mluvit nenechá.

Zase začala hubnout, zase jí začalo být špatně. Pak se ukázalo, že nejde jen o společnost a alkohol, ale že kořenem synových problémů jsou drogy. Anežce se doslova zhroutil svět. Byla už jen chodící mrtvola, automaticky vykonávala zadanou práci a doma jenom brečela a brala prášky na uklidnění. Syn to s ní uměl. Po každé krádeži, po každém zásahu policie jí odpřísáhnul, že se to už nebude opakovat, a ona mu věřila. Chtěla mu věřit, musela mu věřit, vydržela to skoro tři roky.

V práci nejprve našla velké pochopení. Všichni ji měli rádi a snažili se jí pomáhat. Jenomže pak došlo ke změnám ve vedení rozhlasu, nastoupila nová generace, jiný způsob práce a jiné vztahy. Anežce ani tolik nevadilo, že by se musela znovu učit, jak pracovat. Vadil jí arogantní přístup „cucáků“ o několik měsíců starších než její syn, kteří jí dávali pěkně pocítit, že o „stařeny“, kterým už bude brzy čtyřicet, dnešní doba prostě nestojí. Zvlášť, když mají doma problémy.

Odešla při první příležitosti. Tu jí poskytnul dlouholetý kamarád Leoš, který hledal někoho, kdo by mu pomáhal s klientelou ve finanční a realitní oblasti. Nabídnul jí toho vlastně mnohem víc a Anežka tentokrát neodolala a s vděkem a slzami přijala. Jeho láska jí byla tím impulzem, aby se sebou něco udělala. Kamarádi z jógy poradili, kam zajít, Leoš ji bral na výlety a dcera jí poskytla finanční výpomoc do doby, než se postaví na vlastní nohy.

Ani tomu nemohla věřit. Ale byla zvyklá dělat věci pořádně, a tak se do toho zakousla. Začala docházet na akupunkturu, homeopatii a psychoterapii. Udělala si kurz pro finanční poradce a s Leošovou podporou si začala budovat klientelu. Bez něj by to nedokázala, to on ji učil trpělivosti a vysvětloval zákonitosti trhu. Platil za ni nájem, vyřizoval složitější papírování a všechna nepříjemná jednání.

Když už to vypadalo, že se vše zlepší, ještě se znovu nechala umluvit synem, který podstoupil odvykací kúru. Dovolila mu s nimi znovu bydlet a podpořila ho, aby si střední školu přece jen dodělal. Přišlo další selhání a ještě jedno. To už tuto kapitolu pro sebe uzavřela. Bylo jí jasné, že jako matka v tomto případě selhala, ale také dobře věděla, že se kvůli tomu nemusí ještě nechat zničit. Pronajala mu garsonku, půjčila mu na tři nájmy a požádala ho, ať už jí nevolá. Byla překvapená, když to dodržel.

Její zdravotní stav kolísal stejně jako situace, které prožívala. Chvíli už to vypadalo, že vše zvládla, chvíli se jí zdravotní problémy vracely. Většinou v podobě nervového třesu a neschopnosti se najíst. Naštěstí mohla spát. Leoš jí byl neuvěřitelnou oporou, i když se ukázalo, že svou ženu nikdy neopustí, zvlášť teď, když se mu narodil vnuk. Dokázal to ale skloubit a na výlety s vnukem brával i Anežku. Ta sice věděla, že se ocitla na druhém pólu své životní zkušenosti s muži, ale neměla sílu s tím nic udělat.

Prozatím se rozhodla, že stejně jako synova drogová závislost i Leošova závislost na rodině je pro ni neřešitelnou situací a že se raději soustředí na své zdraví a získání dostatku sil. To se jí pomaličku podařilo. Její štíhlost sice stále hraničí s hubeností, stále ještě dochází na homeopatii, občas na terapie, cvičí ale pravidelně a hlavně se zapojuje do společenských aktivit.

Stala se z ní úspěšná finanční poradkyně a mezi svými klienty získala i řadu přátel. O své zkušenosti se začala dělit s ostatními a společnost podnikavých žen jí přináší krásné chvíle i pocity naplnění. Dcera se odstěhovala a provdala, syn podstoupil další léčbu a prozatím se stále neozývá, což Anežka bere jako dobré znamení. Už se pomalu těší do důchodu a na vnoučata.

Za dobu delší, než by si byla přála, se nakonec vyrovnala i se vztahem s Leošem, který jí i po odchodu z firmy zůstal kamarádem, ale už dávno na něm není závislá a nečeká, že se jednou přece jen stane jeho životní partnerkou. Postupně sebrala dokonce odvahu věnovat svou lásku někomu jinému. Samotnou ji to překvapilo, stejně jako zjištění, že prožívá pocity radosti ze života. A to už se opravdu blíží věku stařeny, jen jí to nikdo nepředhazuje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze