Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Láká vás podnikat, milé ženy?

Autor: Bc. Eva Leňová

Spojovat ženu s podnikáním bylo donedávna velmi neobvyklé. Ještě dnes najdete na vyhlašování „Podnikatel roku“ vedle dvaceti mužů jednu, dvě ženy. Ženy také obvykle více podnikají v oborech, jako je vzdělávání, služby, zdraví, stravování, výtvarné a řemeslné obory či móda. Do velkých a složitých projektů, stejně jako do průmyslu a techniky se nijak nehrnou. Chybí jim k tomu ctižádost a schopnost obětovat podnikání všechno – čas, zdraví a často i vlastní osobnost. 

Ilustrační foto

Proto ženy-podnikatelky nejsou až tak moc vidět, což ale neznamená, že by jich bylo málo a že by se jim nedařilo. Podnikají v menším a podle sebe. Své pracovní vytížení podřizují rodině a dalším životním okolnostem, např. zdravotnímu stavu. V některých případech se z toho časem vyvine i docela velká a úspěšná firma, jindy jim podnikání přinese „jen“ nezávislost a pocit, že jsou něco platné.

Přinášíme vám příběhy žen, které to s podnikáním zkusily buď z vlastní vůle, nebo k němu byly donuceny okolnostmi. Některé se později vrátily zpět do zaměstnání. Jiné, obvykle ty s podporou lidí kolem, získaly díky podnikání zpět zdraví tělesné a duševní a dobraly se životní vyrovnanosti a spokojenosti nejen samy se sebou. Ano, i k tomu může podnikání přispět.

Naše cesty se protnuly v souvislosti s projektem Moudré podnikání žen, který se zaměřuje na ženy-podnikatelky, jejich vzdělávání a propojování. Doufáme, že vás tyto příběhy inspirují.

"Podníkání žen - Anežčin příběh"

"Podnikání žen - Janin příběh"

"Podnikání žen - příběh Andrey"

"Podnikání žen - Katčin příběh"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 06:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze