Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opary - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jednou ze známek oslabení organismu, snížené funkce imunitního systému a nadměrného stresu je výskyt oparu na rtu. Pro každého z nás je to obtěžující, nepříjemná a často i bolestivá záležitost. Velmi šetrně a účinně zde může pomoci homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Základním lékem v první fázi (otok, citlivost rtu, výsev jednoho, nebo více puchýřků naplněných hnisavou tekutinou) je Rhus toxicodendron 15 C. První den je vhodné dávkovat po 1 hodině, další dny pak 4x denně. Pokud nasadíme Rhus už při prvním pocitu, že se na rtu něco děje, můžeme dosáhnout toho, že se opar vůbec neprojeví.

Pokud je ret oteklý, načervenalý, s pocitem píchavé bolesti a ulevuje přiložení studeného obkladu nebo pít studené nápoje, tak přidáme Apis mellifica 30 C. Dávkujeme po půl až jedné hodině do úlevy.

V druhé fázi oparu se tvoří strup, který vzniká prasknutím puchýře a zaschnutím hnisavého obsahu. Zde je vhodné nasadit Mezereum 9 C (pouze na lékařský předpis). Dávkujeme 3x denně do zahojení strupu.

Na podporu imunitního systému v boji s virovou infekcí můžeme přidat Oscillococcinum (2x denně) nebo Engystol (2x denně) po dobu 1–2 týdnů.

Lokálně se opar může potírat tea tree olejíčkem nebo dubovkami.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:24

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze