Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lze léčit furunkly pomocí homeopatie?

Autor: Redakce

Hnisavé kožní infekce (pyodermie) jsou bakteriální infekce kůže vyvolané takzvanými pyogenními bakteriemi (bakterie, které vyvolávají tvorbu hnisu), nejčastěji kmeny Staphylococcus aureus a beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Na kůži zdravého člověka jsou bakterie běžně přítomny. Pokud je kůže zdravá, vytváří dobrou ochranu. V odolnosti organismu hraje roli neporušená kožní bariéra se slabě kyselým pH, přítomnost mazu a stav imunitního systému. Důležitým faktorem je také strava – změna stravování u některých pacientů přináší ústup potíží.

Mezi hnisavé kožní infekce patří i furunkly (nežity). Jde o komplikaci infekčního zánětu vlasového váčku kdekoliv na těle. 

„Dobrý den, prosím o radu. Která homeopatika použít na opakované furunkly v oblasti vnitřní strany stehen? Mám silná stehna a v práci nosím šaty. Kvůli tomu mám stehna hodně zapařená a tvoří se mi bolestivé vřídky, často začervenalé i do okolí, naplněné hnisem, který bývá i s krví. Špatně se mi hojí a jsou opravdu dlouhodobé (i několik týdnů). Děkuji.“

Na dotaz odpověděla lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, chápu, je to nepříjemné. Výběr homeopatického léku záleží na dalších souvislostech, projevech a pocitech. Prozatím zkuste:

  • HEPAR SULFUR 15 C – 5 granulí 2x denně.

Pokud se stav neupraví, navštivte osobně lékaře-homeopata.
Noste prodyšné oblečení, a pokud to bude ve Vašich silách a vůli, úbytek váhy by jistě také pomohl.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.2.2019 08:20

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze