Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lze léčit furunkly pomocí homeopatie?

Autor: Redakce

Hnisavé kožní infekce (pyodermie) jsou bakteriální infekce kůže vyvolané takzvanými pyogenními bakteriemi (bakterie, které vyvolávají tvorbu hnisu), nejčastěji kmeny Staphylococcus aureus a beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Na kůži zdravého člověka jsou bakterie běžně přítomny. Pokud je kůže zdravá, vytváří dobrou ochranu. V odolnosti organismu hraje roli neporušená kožní bariéra se slabě kyselým pH, přítomnost mazu a stav imunitního systému. Důležitým faktorem je také strava – změna stravování u některých pacientů přináší ústup potíží.

Mezi hnisavé kožní infekce patří i furunkly (nežity). Jde o komplikaci infekčního zánětu vlasového váčku kdekoliv na těle. 

„Dobrý den, prosím o radu. Která homeopatika použít na opakované furunkly v oblasti vnitřní strany stehen? Mám silná stehna a v práci nosím šaty. Kvůli tomu mám stehna hodně zapařená a tvoří se mi bolestivé vřídky, často začervenalé i do okolí, naplněné hnisem, který bývá i s krví. Špatně se mi hojí a jsou opravdu dlouhodobé (i několik týdnů). Děkuji.“

Na dotaz odpověděla lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, chápu, je to nepříjemné. Výběr homeopatického léku záleží na dalších souvislostech, projevech a pocitech. Prozatím zkuste:

  • HEPAR SULFUR 15 C – 5 granulí 2x denně.

Pokud se stav neupraví, navštivte osobně lékaře-homeopata.
Noste prodyšné oblečení, a pokud to bude ve Vašich silách a vůli, úbytek váhy by jistě také pomohl.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2018 10:51

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze