Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Režimová opatření při léčbě nemocí

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Nachlazení, rýma, kašel a podobné příznaky jsou běžnou součástí zimního období. Nevyhnou se dětem ani dospělým. Jejich léčbu však můžeme podpořit souborem určitých domácích opatření, která mohou zefektivnit nebo zkrátit léčbu, podpořit imunitní systém a zvýšit celkovou odolnost organismu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ticho, klid a tekutiny (neboli terapie 3T) tvoří základ každého domácího léčení. Pokud budeme ležet v posteli, mít zatažené závěsy a nebude hrát televize, lépe se nám bude spát a spánek je, jak říkaly už naše babičky, ten nejlepší lékař. Ve spánku tělo regeneruje a samoléčebné procesy v buňkách mohou probíhat na plné obrátky.

Pitný režim: Zvýšené množství tekutin pomáhá detoxikačním procesům v těle, doplňuje ztráty tekutin způsobené pocením, zvracením nebo průjmy. Je dobré pít hlavně vodu, klidně teplou. Bylinkový čaj se doporučuje při nemoci 2−3x denně po dobu max. 3 týdnů.

Pokud došlo k prochladnutí, nebo jsou ledové nohy a nejde se zahřát, je dobré napařit nohy v lavoru s hodně teplou vodou.

Strava: V době léčby je třeba podpořit samoléčebné síly vlastního těla. Přispívá k tomu i to, že nebudeme jíst těžká a dlouho stravitelná jídla (uzeniny, maso, polotovary, sladkosti a jídlo s obsahem konzervantů a dalších aditiv). Je dobré omezit, nebo nejlépe vysadit mléčné výrobky (podporují zahlenění). Zařadíme polévky, zeleninové a masové vývary, rýži, ovoce a zeleninu. Pokud nemocný jídlo odmítá, nenutíme ho. Děti mají silnou intuici a poznají, co jejich tělo potřebuje a co ne. Kojené děti kojíme tak často, jak potřebují.

Kávu a alkohol po dobu léčby i rekonvalescence úplně vynecháme.

Čerstvý vzduch: Větráme krátce a intenzivně. Ve vyvětrané místnosti se lépe spí a sníží se koncentrace bacilů ve vzduchu. Místnost můžeme osvěžit éterickými oleji (eukalyptus, borovice, citron, pomeranč).

Péče o dutinu ústní: Při nachlazení se na jazyku často tvoří povlak, ve kterém se množí bakterie. Velmi účinné je několikrát denně jemně vyškrabat jazyk kávovou lžičkou nebo škrabkou na jazyk. Zuby čistíme víckrát za den. Můžeme si dát malé množství rostlinného oleje do úst, několik minut ho v ústech promnout a pak vyplivnout. Snižuje to usazování plaku v dutině ústní.

Péče o dutinu nosní: Sekret z nosu se rozpustí a lépe vysmrká díky pomoci nosní konvičky s teplou slanou vodou. Při zahlenění ji používáme několikrát denně. Pak je vhodné vytřít nos rostlinným nosním olejem. Při smrkání se má vysmrkávat každá dírka zvlášť, aby nezalehly uši.

Pokud je kašel a zahlenění na průduškách, dobře uleví nahřátí hrudníku do tepla vyžehlenou bavlněnou plínou přiloženou přímo na kůži hrudníku zepředu i zezadu. Plínu lze tak nosit klidně celý den. Hrudník také můžeme potírat bylinnou prsní mastí nebo tymiánovou mastí.

Po uzdravení je na místě převléknout postele a koupit nový zubní kartáček, aby se v nich bakterie nemohly dále množit. Pokud venku mrzne, je dobré nechat pokrývky i polštáře několik hodin venku vymrznout. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze