Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nakupujme ekologicky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Možná ani vám nevyhovuje, když doma vyklízíte tašky s nákupy a vidíte, kolik sáčků a igelitek po vyložení všeho, co jste potřebovali, zůstává. Podobně jsme na tom i my. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Delší dobu jsme s mým mužem přemýšleli, jak snížit spotřebu plastových pytlíků. Jistě – snažit se kupovat méně jednotlivě balených potravin a naopak co nejvíce zboží bez obalu. Ale jak nakoupit ovoce, zeleninu, pečivo?

Tato otázka teď nabývá na aktuálnosti, protože od 1. 1. 2018 vstoupil v platnost zákon o obalech, který má chránit životní prostředí snižováním hmotnosti, objemu a škodlivosti obalů. Plastové tašky (igelitky) už nyní musí být zpoplatněny. I když tenké sáčky (z hygienických důvodů) tvoří výjimku, pokud ochranu přírody bereme vážně, můžeme udělat i víc.

Chodit s vlastní nákupní taškou je dnes již pro mnohé samozřejmostí. Na trhu jsou dostupné pytlíky z jemné látky nebo z bavlny. Cena je však někdy vyšší. Jejich výroba však není složitá, a tak si je doma můžeme vyrobit i sami.

Sáčky na nákup zeleniny a ovoce jsem ušila v různých velikostech ze starých záclon.
Postup: Vystřihneme obdélník s rozměry výšky a dvojnásobku plánované šířky, přeložíme a spodní a boční stranu sešijeme. Můžeme také zahnout a prošít vrchní část a do vzniklého tunýlku navléct tenkou šňůrku, ale není to nezbytné.

Pytlíčky na pečivo. Bylo mi líto zbavit se triček, které měly naše děti rády, nebo na nich byl nějaký pěkný, ručně malovaný obrázek. Ustřihla jsem z nich rukávy a oblouk u výstřihu (z ramen tak vzniklo ouško tašky), sešila jsem spodní část a taška-pytlík byla hotová.

A co se sáčky od těstovin nebo jiných potravin? Můžete je použít například na rohlíky ještě několikrát.

TIP: Látku z rukávů, které zbydou po výrobě pytlíku na pečivo, nemusíte vyhazovat. Nastříhejte z ní čtverečky o straně asi 4 cm a sešijte vždy 4 vrstvy dohromady. Takto vzniknou čistící tamponky na obličej. Perte je v síťovaném pytlíčku. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 17:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze