Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na horečku?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Spolu s nachlazením či virózou nás občas navštíví i horečka. Vloni jsme si ji „užili“ všichni. Od babičky jsme si po Vánocích přivezli chřipku a pak to šlo „jeden za druhým“ – nejdřív kluci, pak holčičky a poslední jsem lehla já. Popravdě – horečka, ta vysoká, ve mně vzbuzuje velký respekt, až strach. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Za horečku se považuje teplota vyšší než 38 °C. Vzniká po vniknutí infekce do těla, kde ji bílé krvinky rozpoznají. V důsledku infekce se omezí průtok krve kůží, kůže bledne, končetiny chladnou a zvedá se teplota trupu a hlavy. Prvním signálem, že je horečka či nemoc na ústupu, je nástup pocení.

V doporučeních, jak se při horečce zachovat, se lékaři rozcházejí. Jedni radí podávat léky na snížení teploty. Avšak jsou i studie, které tvrdí, že necháme-li horečku proběhnout přirozeně, je trvání nemoci celkově kratší.

U našich dětí mám vyzkoušenou kombinaci homeopatických léků. Do půllitrové lahve jim rozpustím léky BELLADONNA 9 C a APIS 9 C – od každého z nich 10 granulí. A pak nezbývá než udržet v hlavě myšlenku a připomínat, aby asi každých 15−20 minut dítě lahev protřepalo a upilo z ní. Obvykle má pak horečka rychlý průběh. Často se stane, že po 24 hodinách je dítě v pořádku.

Samozřejmě ordinujeme také klid na lůžku a vhodné bylinné čaje, či odvary. Z lékárničky svého muže mohu doporučit rozkvetlou nať tužebníku, květ lípy, květ černého bezu, přesličku, kopřivu, kořen Echinacey, kořen lékořice, nať tymiánu a vrbovou kůru. Podle toho, které máte doma (nebo seženete), postupujte následovně: kořen a kůru povařte 5 minut na mírném ohni, odstavte a přidejte další byliny. Nechte louhovat 10 minut, sceďte a podávejte v malých množstvích několikrát denně (často).

Co se týká stravy, respektujeme chuť a nechuť a dítě do jídla nenutíme. Pouze, když je horečka vysoká a chceme stravu použít k jejímu snížení, nabídneme červený grep, někdy jen ve formě čerstvě vylisované šťávy. K posílení obranyschopnosti můžeme využít po dobu nemoci i další potraviny – řekla bych, že přímo mlsání: sušené plody dřišťálu, rakytníku, kustovnice čínské (goji) a aronie.

Vrátím se ještě ke zmíněné loňské chřipce a doporučeným homeopatickým lékům.

Při virózách podobných chřipce, když na vás „něco leze“ a objeví se bolesti hlavy, podejte v počátečním stadiu onemocnění ACONITUM. Nejmladší dcerka a já jsme měly teplotu opravdu hodně vysokou – až k 40 °C. Měla jsem obavy, ale díky Aconitu jsme horečku obě zvládly.

Další léky:

  • EUPATORIUM – pokud se k bolestem hlavy přidá i bolest očí.
  • ARSENICUM ALBUM – zimomřivost, chladné končetiny a bolest hlavy.
  • GELSEMIUM – bolesti hlavy spojené i s pocity slabosti.

Nezapomeňme samozřejmě ani na OSCILLOCOCCINUM, které je vhodné podat hned při prvních příznacích onemocnění. Pokud nejsou po ruce monokomponenty, nebo si neumíte vybrat z jednosložkových léků, může pomoci i PARAGRIPPE.

Další doporučení homeopatických léku najdete i v tomto článku: Horečka - stručný přehled homeopatických léků.

O správném homeopatickém léku, jeho dávkování a ředění se poraďte se svým lékařem-homeopatem.

TIP: Pokud vnímáte ve svém okolí víc nemocných, myslete na prevenci. Větrejte, pamatujte na pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, dohlídněte, aby si děti častěji myly ruce, dopřejte si dostatek odpočinku, jezte stravu vitalizující a bohatou na vitamíny a minerály – dostatečné množství zeleniny, kvašenou zeleninu a lehce tepelně upravené ovoce. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 19:02

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze