Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zraněný kocour

Autor: MVDr. Lada Paulů

Postupem let se pro mě homeopatie stala běžnou součástí dne. Jak v práci, tak doma. Při běžném nachlazení, úrazech, migréně, únavě. Partner má svoji krabičku, kterou používá na fyzické neduhy související s tím, že stavíme (že on staví) dům. Když jedeme na dovolenou, beru s sebou asi 30 tub homeopatik, náplast, jodovou tinkturu a poslední zbývající (asi už prošlý) Ibalgin. S narozením dětí se používání homeopatik samozřejmě ještě zintenzivnilo.

Ilustrační foto

Mám několik klientů, kteří se kouzlem homeopatie také „nakazili“ (troufnu si říct, že na tom mám svůj podíl). Mají svoje léky, které nasazují, jakmile vidí, že oni nebo jejich zvíře to potřebují, nebo volají o radu.

Když jsem jela do jedné ze „svých“ stájí ukázat miminko, jedna z prvních věcí, kterou mi holky hlásily, byla věta: „Ještě že ty kuličky máme.“ V kravíně našly jednoho z kocourů propíchnutého vidlemi. Rozhodně nešlo o úmysl ošetřovatele krav. Kočky rády spí v seně a člověk je velmi snadno přehlédne. Kocour měl jeden vpich kolem lopatky a druhý na prsou. Apaticky ležel a byl studený. Holky okamžitě namíchaly Arnicu montanu 15 C, v taháku našly, že na bodné rány je Ledum palustre 9 C, a kapaly po 15−30 minutách. Během dvou hodin se kocour začal lepšit a večer se přišel normálně nažrat. Ránu ošetřovaly vymačkaným listem aloe. V dalších dnech se kocour jevil normálně a kupodivu se neudělal ani absces.

V těchto případech je samozřejmě na místě nechat zvíře vyšetřit a ošetřit veterinárním lékařem.

Ledum palustre, spolu s léky Hypericum perforatum a Nux vomica, je součástí „trojky“, která podle literatury umí zastavit rozvoj tetanu (mám kolegyni, které se to osvědčilo, já osobní zkušenost nemám). I proto je vhodné ho použít při každém bodném poranění, zejména o předměty ležící v zemi. Tato kombinace nenahrazuje klasickou profylaxi.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze