Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nechutenství

Autor: Redakce

Některé děti mají k jídlu chuť takřka pořád, jiné by se mu raději vyhnuly. Když je k tomu ještě dítě spíše hubenější, rodiče se tímto stavem trápí. I s dotazy ohledně nechutenství se na nás často obracíte. Podívejme se spolu na odpověď odbornice. 

Ilustrační foto

„Dobrý den, ráda bych se zeptala na nějaká homeopatika na podporu chuti k jídlu. Synovi je 6 let a mizerně jí. Je hrozně hubený, ale pediatrička tvrdí, že je lepší být hubený než obézní. My s manželem jsme také spíše štíhlé postavy, ale my jíme normálně. Už tak nějak odmalička toho moc nesní. A maso? To výjimečně. Váží pouze 17 kg. Zdá se nám, že vůbec nepřibírá. Naopak v létě měl 18 kg a teď jen 17 kg. Přitom se nehýbe, kdežto v létě stále běhá venku. Je prosím nějaké homeopatikum na podporu chuti k jídlu a k tomu i na posílení imunity? Myslím, že i imunitu má v důsledku nedostatečné stravy oslabenou.“

Na tento dotaz odpověděla naše nutriční terapeutka Ing. Ludmila Pszczolková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, 17 kg v šesti letech je skutečně málo. Ze svých zkušeností Vám mohu doporučit následující:

  1. Žádné sladkosti, ani jako odměnu za jídlo. Dítě se pak naučí brát jídlo jako zlo, které je třeba překonat. Dejte synovi sladkost (nejlépe domácí sušenky, buchty apod.), když bude v pohodě, uvolněný a s dobrou náladou, nejlépe, když to nečeká a nevyžaduje. Pokud je na sladkosti zvyklý, bude to náročnější, ale jinou cestu nemáte.
  2. Nabízejte mu jídlo velmi často. Když je ve školce, tak to nejde, ale pokud jste doma, tak klidně i co 2 hodiny. Nenechávejte ho jíst samotného, nestůjte u něj a nepočítejte, „kolikrát si kousl do rohlíku“. Sedněte si s ním ke stolu a něco hezkého vyprávějte, ať si jídlo spojí s klidem a příjemnou atmosférou.
  3. Vždy jezte u stolu a v klidu. Pokud je to možné, naučte se to všichni. Nejezte u linky, u televize. Hlavně oběd o víkendu by měl být klidný. A neřešte u stolu nic nepříjemného, nesledujte, kolik toho syn sní.
  4. To, co mu k jídlu nabídnete, musí být opravdu zdravé. Jí málo, takže to musí být jídlo kvalitní, domácí. Na webu Svět homeopatie je několik článků o zdravé stravě, určitě tam všechno najdete.
  5. Vřele doporučuji navštívit lékaře-homeopata. Homeopatické léky mohou velmi dobře regulovat trávení i psychiku, která s trávením úzce souvisí a pro trávení je stejně důležitá jako samotné jídlo, možná důležitější.

Než se k homeopatovi dostanete, zkuste lék:

  • SILICEA 15 C – podpoří chuť k jídlu, pomůže s imunitou a celkově se vstřebáváním minerálů. Podávejte 2x denně 5 granulí.

S přáním hezkého dne Ludmila Pszczolková.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:18

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze