Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v lesní školce

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Lesní školka Za humny v Ivančicích na jižní Moravě funguje již 7 let. Je to místo, kde děti zažívají krásné chvíle v lese, na louce, u řeky nebo potůčku.

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Protože do této školky chodili i naši synové, je náš vztah k ní přímo srdečný. Na lesní výpravy potřebují děti i průvodci dobré vybavení – nepromokavé oblečení, kvalitní boty, kousek karimatky na sezení, lupu na zkoumání, nožík a škrabku na práci se dřevem – a také lékárničku. Jsem velmi ráda, že lékárnička této lesní školky obsahuje vedle obvazů, náplastí a dezinfekce také homeopatika. Průvodci jsou většinou nadšené maminky, které homeopatika doma běžně používají, a proto se umí v akutních homeopatických lécích orientovat.

Jaké poklady tedy lékárnička v lesní školce ukrývá?

  • Arnica 9 C – lék na všechny úrazy, škrábance a odřeniny,
  • Aconitum 9 C – při náhlém úleku, šoku, náhle vzniklém stavu,
  • Apis 15 C – při poštípání hmyzem, včelou,
  • Ledum palustre 9 C – při nálezu přisátého klíštěte, poštípání hmyzem,
  • Belladonna 9 C – na zarudnutí kůže od sluníčka, úžeh, popáleniny,
  • Nux vomica 9 C – při zvracení, nevolnosti, otravě čímkoliv a na těžko od žaludku po jídle.
  • Lokálně používají Arnigel a Dapis gel.

Na začátku školního roku rodiče podepisují, zda si přejí a souhlasí s tím, aby jejich dítěti mohlo být podáno homeopatikum, pokud bude třeba. Rodiče tedy mají možnost volby. Samozřejmě, že pokud se dítěti cokoliv stane, průvodci ihned volají rodičům a les je dobře dostupný sanitkou do několika minut, takže já jsem své syny dávala do lesní školky vždy s důvěrou a pocitem dobré péče.  

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 14:57

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze