Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v lesní školce

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Lesní školka Za humny v Ivančicích na jižní Moravě funguje již 7 let. Je to místo, kde děti zažívají krásné chvíle v lese, na louce, u řeky nebo potůčku.

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Protože do této školky chodili i naši synové, je náš vztah k ní přímo srdečný. Na lesní výpravy potřebují děti i průvodci dobré vybavení – nepromokavé oblečení, kvalitní boty, kousek karimatky na sezení, lupu na zkoumání, nožík a škrabku na práci se dřevem – a také lékárničku. Jsem velmi ráda, že lékárnička této lesní školky obsahuje vedle obvazů, náplastí a dezinfekce také homeopatika. Průvodci jsou většinou nadšené maminky, které homeopatika doma běžně používají, a proto se umí v akutních homeopatických lécích orientovat.

Jaké poklady tedy lékárnička v lesní školce ukrývá?

  • Arnica 9 C – lék na všechny úrazy, škrábance a odřeniny,
  • Aconitum 9 C – při náhlém úleku, šoku, náhle vzniklém stavu,
  • Apis 15 C – při poštípání hmyzem, včelou,
  • Ledum palustre 9 C – při nálezu přisátého klíštěte, poštípání hmyzem,
  • Belladonna 9 C – na zarudnutí kůže od sluníčka, úžeh, popáleniny,
  • Nux vomica 9 C – při zvracení, nevolnosti, otravě čímkoliv a na těžko od žaludku po jídle.
  • Lokálně používají Arnigel a Dapis gel.

Na začátku školního roku rodiče podepisují, zda si přejí a souhlasí s tím, aby jejich dítěti mohlo být podáno homeopatikum, pokud bude třeba. Rodiče tedy mají možnost volby. Samozřejmě, že pokud se dítěti cokoliv stane, průvodci ihned volají rodičům a les je dobře dostupný sanitkou do několika minut, takže já jsem své syny dávala do lesní školky vždy s důvěrou a pocitem dobré péče.  

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 01:55

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze