Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Psincový kašel u psů a jak na něj
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Za sychravého počasí a při změně teplotních podmínek jsem u svých psů začala nejprve pozorovat drobné pšikání. A to hlavně tehdy, když jsem je vypustila na zahradu z teplé, vyhřáté místnosti. V té době bylo venku kolem 5 až 7 stupňů a doma máme cca 24 stupňů. Drobné pšikání se pak u jedné z mých fen v noci proměnilo v dávivý kašel. Vypadalo to, jako by jí něco uvízlo v krku a chtěla se toho za každou cenu zbavit. Dávila se a dávila, z hrudi vycházely hluboké, sípavé zvuky a zvracela chuchvalce hlenů.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
V první řadě určitě doporučuji kontrolu u veterinárního lékaře. Nehrajme si na to, že homeopatika zvládnou vše bez základní kontroly. Je třeba poslechnout srdce i plíce a změřit teplotu. Pokud je vše čisté, veterinář nás propustí domů s tím, že je to viróza a tou si zvíře musí projít stejně jako člověk. Pokud je však slyšet jakýkoli šelest a poslech tedy není čistý, může jít o počínající zápal plic. Pro případ bakteriální infekce se nasadí antibiotika.
Na nic nečekejte, pokud máte doma zvíře staré, či nějak imunitně oslabené. Ohroženi jsou zejména kardiaci a dále zvířata, která mají problémy s tracheou, ať už jde o hypoplazii, či nezpevněné chrupavčité prstence průdušnice. V takovém případě opravdu nečekejte a určitě si dojděte k veterináři, aby zvíře zkontroloval.
Domácí léčba „nerizikových“ zvířat spočívá hlavně v klidovém režimu. Počítejte s tím, že se jedná o vysoce nakažlivé onemocnění. Máte-li tedy v domácnosti další psy, na 99 % se to na ně přenese. Léčba trvá v průměru týden až 10 dní. Někdy může být forma lehčí, jen v podobě pšikání. Některá zvířata odmítají jíst, proto jim v tomto období vařím. Suché granule rozhodně nedoporučuji, dráždí krk ke kašli! Některá zvířata preferují chladnější čerstvý vzduch, jiným dělá lépe teplo. Záleží na jedinci. Typy kašlů jsou různé a homeopatik na kašel je opravdu spousta. Není třeba zmatkovat při výběru, jen musíte sledovat, jak se kašel mění a vyvíjí – zda je suchý, nebo už začínáte slyšet hlen – a podle toho případně měnit potence.
Při prvních příznacích doporučuji začít podávat lék Drosera 9 C. Velmi se mi osvědčilo i homeopatikum Hepar sulfuris calcareum 15 C, později pak při mokrém kašli v potenci 30 C. Když k tomu přidáte i lék Spongia tosta 9 C, rozhodně tím nic nezkazíte. Na pšikání, kdy z nosu teče čirá vodička, je výborný lék Nux vomica 9 C. Po třech, čtyřech dnech používám na vysušení Nux vomica 15 C.
Ze začátku je dobré si udělat do 20ml stříkačky koktejl, který podávám psovi první den, dva co nejčastěji, a to i v noci. Zejména v noci je kašel obrovský. Je to jako u lidí. Do koktejlu rozpustím od každého léku 5 granulek:
- Phosphorus 9 C
- Nux vomica 9 C
- Spongia tosta 9 C
- Drosera 9 C
Přimíchám i 1 celou tubičku Oscillococcina. K tomu všemu dávám psovi občas olíznout na prst lesní med, jitrocelový sirup pro děti a osvědčilo se mi přes den podávat i ACC dětský sirup. S poslední dávkou končím nejpozději v 17:00 hodin, protože sirup podporuje vykašlávání a v noci by pak pes vůbec nespal.
Je třeba hleny uvolnit a rozpustit. Pes neumí smrkat jako lidé a na to je třeba brát ohled, aby sliznice nezůstaly zanesené a pěkně se vysušily.
Po celou dobu samozřejmě zvíře hlídejte, a kdyby se vám cokoli nezdálo, spěchejte k veterináři.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích