Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Psincový kašel u psů a jak na něj

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Za sychravého počasí a při změně teplotních podmínek jsem u svých psů začala nejprve pozorovat drobné pšikání. A to hlavně tehdy, když jsem je vypustila na zahradu z teplé, vyhřáté místnosti. V té době bylo venku kolem 5 až 7 stupňů a doma máme cca 24 stupňů. Drobné pšikání se pak u jedné z mých fen v noci proměnilo v dávivý kašel. Vypadalo to, jako by jí něco uvízlo v krku a chtěla se toho za každou cenu zbavit. Dávila se a dávila, z hrudi vycházely hluboké, sípavé zvuky a zvracela chuchvalce hlenů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

V první řadě určitě doporučuji kontrolu u veterinárního lékaře. Nehrajme si na to, že homeopatika zvládnou vše bez základní kontroly. Je třeba poslechnout srdce i plíce a změřit teplotu. Pokud je vše čisté, veterinář nás propustí domů s tím, že je to viróza a tou si zvíře musí projít stejně jako člověk. Pokud je však slyšet jakýkoli šelest a poslech tedy není čistý, může jít o počínající zápal plic. Pro případ bakteriální infekce se nasadí antibiotika.

Na nic nečekejte, pokud máte doma zvíře staré, či nějak imunitně oslabené. Ohroženi jsou zejména kardiaci a dále zvířata, která mají problémy s tracheou, ať už jde o hypoplazii, či nezpevněné chrupavčité prstence průdušnice. V takovém případě opravdu nečekejte a určitě si dojděte k veterináři, aby zvíře zkontroloval.

Domácí léčba „nerizikových“ zvířat spočívá hlavně v klidovém režimu. Počítejte s tím, že se jedná o vysoce nakažlivé onemocnění. Máte-li tedy v domácnosti další psy, na 99 % se to na ně přenese. Léčba trvá v průměru týden až 10 dní. Někdy může být forma lehčí, jen v podobě pšikání. Některá zvířata odmítají jíst, proto jim v tomto období vařím. Suché granule rozhodně nedoporučuji, dráždí krk ke kašli! Některá zvířata preferují chladnější čerstvý vzduch, jiným dělá lépe teplo. Záleží na jedinci. Typy kašlů jsou různé a homeopatik na kašel je opravdu spousta. Není třeba zmatkovat při výběru, jen musíte sledovat, jak se kašel mění a vyvíjí – zda je suchý, nebo už začínáte slyšet hlen – a podle toho případně měnit potence.

Při prvních příznacích doporučuji začít podávat lék Drosera 9 C. Velmi se mi osvědčilo i homeopatikum Hepar sulfuris calcareum 15 C, později pak při mokrém kašli v potenci 30 C. Když k tomu přidáte i lék Spongia tosta 9 C, rozhodně tím nic nezkazíte. Na pšikání, kdy z nosu teče čirá vodička, je výborný lék Nux vomica 9 C. Po třech, čtyřech dnech používám na vysušení Nux vomica 15 C.

Ze začátku je dobré si udělat do 20ml stříkačky koktejl, který podávám psovi první den, dva co nejčastěji, a to i v noci. Zejména v noci je kašel obrovský. Je to jako u lidí. Do koktejlu rozpustím od každého léku 5 granulek:

  • Phosphorus 9 C
  • Nux vomica 9 C
  • Spongia tosta 9 C
  • Drosera 9 C

Přimíchám i 1 celou tubičku Oscillococcina. K tomu všemu dávám psovi občas olíznout na prst lesní med, jitrocelový sirup pro děti a osvědčilo se mi přes den podávat i ACC dětský sirup. S poslední dávkou končím nejpozději v 17:00 hodin, protože sirup podporuje vykašlávání a v noci by pak pes vůbec nespal.

Je třeba hleny uvolnit a rozpustit. Pes neumí smrkat jako lidé a na to je třeba brát ohled, aby sliznice nezůstaly zanesené a pěkně se vysušily.

Po celou dobu samozřejmě zvíře hlídejte, a kdyby se vám cokoli nezdálo, spěchejte k veterináři. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 01:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze