Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Psincový kašel u psů a jak na něj

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Za sychravého počasí a při změně teplotních podmínek jsem u svých psů začala nejprve pozorovat drobné pšikání. A to hlavně tehdy, když jsem je vypustila na zahradu z teplé, vyhřáté místnosti. V té době bylo venku kolem 5 až 7 stupňů a doma máme cca 24 stupňů. Drobné pšikání se pak u jedné z mých fen v noci proměnilo v dávivý kašel. Vypadalo to, jako by jí něco uvízlo v krku a chtěla se toho za každou cenu zbavit. Dávila se a dávila, z hrudi vycházely hluboké, sípavé zvuky a zvracela chuchvalce hlenů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

V první řadě určitě doporučuji kontrolu u veterinárního lékaře. Nehrajme si na to, že homeopatika zvládnou vše bez základní kontroly. Je třeba poslechnout srdce i plíce a změřit teplotu. Pokud je vše čisté, veterinář nás propustí domů s tím, že je to viróza a tou si zvíře musí projít stejně jako člověk. Pokud je však slyšet jakýkoli šelest a poslech tedy není čistý, může jít o počínající zápal plic. Pro případ bakteriální infekce se nasadí antibiotika.

Na nic nečekejte, pokud máte doma zvíře staré, či nějak imunitně oslabené. Ohroženi jsou zejména kardiaci a dále zvířata, která mají problémy s tracheou, ať už jde o hypoplazii, či nezpevněné chrupavčité prstence průdušnice. V takovém případě opravdu nečekejte a určitě si dojděte k veterináři, aby zvíře zkontroloval.

Domácí léčba „nerizikových“ zvířat spočívá hlavně v klidovém režimu. Počítejte s tím, že se jedná o vysoce nakažlivé onemocnění. Máte-li tedy v domácnosti další psy, na 99 % se to na ně přenese. Léčba trvá v průměru týden až 10 dní. Někdy může být forma lehčí, jen v podobě pšikání. Některá zvířata odmítají jíst, proto jim v tomto období vařím. Suché granule rozhodně nedoporučuji, dráždí krk ke kašli! Některá zvířata preferují chladnější čerstvý vzduch, jiným dělá lépe teplo. Záleží na jedinci. Typy kašlů jsou různé a homeopatik na kašel je opravdu spousta. Není třeba zmatkovat při výběru, jen musíte sledovat, jak se kašel mění a vyvíjí – zda je suchý, nebo už začínáte slyšet hlen – a podle toho případně měnit potence.

Při prvních příznacích doporučuji začít podávat lék Drosera 9 C. Velmi se mi osvědčilo i homeopatikum Hepar sulfuris calcareum 15 C, později pak při mokrém kašli v potenci 30 C. Když k tomu přidáte i lék Spongia tosta 9 C, rozhodně tím nic nezkazíte. Na pšikání, kdy z nosu teče čirá vodička, je výborný lék Nux vomica 9 C. Po třech, čtyřech dnech používám na vysušení Nux vomica 15 C.

Ze začátku je dobré si udělat do 20ml stříkačky koktejl, který podávám psovi první den, dva co nejčastěji, a to i v noci. Zejména v noci je kašel obrovský. Je to jako u lidí. Do koktejlu rozpustím od každého léku 5 granulek:

  • Phosphorus 9 C
  • Nux vomica 9 C
  • Spongia tosta 9 C
  • Drosera 9 C

Přimíchám i 1 celou tubičku Oscillococcina. K tomu všemu dávám psovi občas olíznout na prst lesní med, jitrocelový sirup pro děti a osvědčilo se mi přes den podávat i ACC dětský sirup. S poslední dávkou končím nejpozději v 17:00 hodin, protože sirup podporuje vykašlávání a v noci by pak pes vůbec nespal.

Je třeba hleny uvolnit a rozpustit. Pes neumí smrkat jako lidé a na to je třeba brát ohled, aby sliznice nezůstaly zanesené a pěkně se vysušily.

Po celou dobu samozřejmě zvíře hlídejte, a kdyby se vám cokoli nezdálo, spěchejte k veterináři. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:12

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze