Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chceme být zdraví a žít spokojený život?

Autor: Mgr. Eva Šafářová

Jak banální otázka, řeknete si a rovnou se ptáte: „ A proč bychom nechtěli být?“ Shodneme se tedy na tom, že tento atribut je přáním téměř všech lidí na světě. Výjimky pomineme a dovolíme si jimi se nyní nezabývat. 

Ilustrační foto

V životě si postupným zráním, vývojem a zkušeností docházíme k vlastnímu přístupu ke všemu, co je pro nás podstatné. Na základě výchovy v dětství, vlivu rodičů, přístupu učitelů a později přátel a partnerů či osobností, které nás formují, si vytváříme vlastní systém hodnot a přesvědčení. Ke vzniku nemocí či tendencí k nim pak mnohdy přispívají právě nejen vnitřní vlivy, ale také z pohledu epigenetiky, podoboru genetiky, všechny zmíněné vlivy zevní, které nás od dětství formovaly.

V okamžiku, kdy nám chybí zmíněný atribut, tedy zdraví, je nasnadě ptát se, jak být opět zdravý a žít spokojený život? A pokud máme to štěstí, že se vydáme pátrat po příčině a rozhodneme se něco změnit, nechat si poradit, či odborně pomoci, pak si můžeme gratulovat, že jsme učinili jeden z nejdůležitějších kroků v době naší nemoci či disharmonie, tedy převzetí zodpovědnosti za svůj život, za své zdraví. Ať už jsme konfrontováni s jakoukoliv výzvou, uzdravení začíná již pouhým připuštěním a pojmenováním si problému sami v sobě. Přes proces jeho přijetí může dojít také k jeho řešení, respektive vyléčení. Díky převzetí osobní zodpovědnosti za vše, co se mi v životě děje, a obrácení pohledu dovnitř, mám v rukách i mocný nástroj uzdravení. Zní to banálně, je to opravdu proces, pro každého jinak dlouhý, ale pátrání po svých zdrojích, či doposud skrytých rezervách a jejich objevování může být očistným procesem nejen z hlediska fyzického zdraví, ale také z pohledu zdraví duševního.

Toto potvrzuje i závěr studie amerických lékařů, kteří v úseku několika let pozorovali a vyhodnocovali vlivy a důležitost vybraných prvků, které lidé vykonávali, pro proces uzdravení se nemocných. Všechny následující výstupy studie mají svou důležitost. Jsou jimi:

  • přijetí zodpovědnosti za své zdraví,
  • vědomá přítomnost,
  • změna životosprávy a úprava stravy,
  • zavzetí členů rodiny do procesu uzdravení nemocného,
  • cvičení doma,
  • udržování sebereflexe,
  • mentální hygiena
  • dotek.

Zde je tedy odpověď a náznak cesty k uzdravení a současně možný návod, jak se mohu ke kýženému stavu zdraví a rovnováhy v životě dostat. A o síle doteku si povíme více příště.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Eva Šafářová

Autor: Mgr. Eva Šafářováfyzioterapeutka a kinezioložka

Efekt homeopatické léčby jsem zažila před více než 20 lety. Homeopatie mě nadchla tím, že rezonuje s přírodou a respektuje její zákony, čímž šetrně léčí a dovoluje člověku aktivovat jeho samoúzdravné procesy. Klíčovou byla pro mě tehdy také kniha R. Dahlkeho a T. Dethlefsena „Nemoc jako cesta“, kterou jsem se zaujetím přečetla a jejíž sdělení mě dále inspirovala. Jsem ráda, že mohu používat tuto šetrnou terapii, která již neodmyslitelně patří k metodám léčby nejen naší rodiny, ale i mých pacientů.

Více informací o mé práci: https://www.facebook.com/safarovaeva.cz/

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze