Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chceme být zdraví a žít spokojený život?

Autor: Mgr. Eva Šafářová

Jak banální otázka, řeknete si a rovnou se ptáte: „ A proč bychom nechtěli být?“ Shodneme se tedy na tom, že tento atribut je přáním téměř všech lidí na světě. Výjimky pomineme a dovolíme si jimi se nyní nezabývat. 

Ilustrační foto

V životě si postupným zráním, vývojem a zkušeností docházíme k vlastnímu přístupu ke všemu, co je pro nás podstatné. Na základě výchovy v dětství, vlivu rodičů, přístupu učitelů a později přátel a partnerů či osobností, které nás formují, si vytváříme vlastní systém hodnot a přesvědčení. Ke vzniku nemocí či tendencí k nim pak mnohdy přispívají právě nejen vnitřní vlivy, ale také z pohledu epigenetiky, podoboru genetiky, všechny zmíněné vlivy zevní, které nás od dětství formovaly.

V okamžiku, kdy nám chybí zmíněný atribut, tedy zdraví, je nasnadě ptát se, jak být opět zdravý a žít spokojený život? A pokud máme to štěstí, že se vydáme pátrat po příčině a rozhodneme se něco změnit, nechat si poradit, či odborně pomoci, pak si můžeme gratulovat, že jsme učinili jeden z nejdůležitějších kroků v době naší nemoci či disharmonie, tedy převzetí zodpovědnosti za svůj život, za své zdraví. Ať už jsme konfrontováni s jakoukoliv výzvou, uzdravení začíná již pouhým připuštěním a pojmenováním si problému sami v sobě. Přes proces jeho přijetí může dojít také k jeho řešení, respektive vyléčení. Díky převzetí osobní zodpovědnosti za vše, co se mi v životě děje, a obrácení pohledu dovnitř, mám v rukách i mocný nástroj uzdravení. Zní to banálně, je to opravdu proces, pro každého jinak dlouhý, ale pátrání po svých zdrojích, či doposud skrytých rezervách a jejich objevování může být očistným procesem nejen z hlediska fyzického zdraví, ale také z pohledu zdraví duševního.

Toto potvrzuje i závěr studie amerických lékařů, kteří v úseku několika let pozorovali a vyhodnocovali vlivy a důležitost vybraných prvků, které lidé vykonávali, pro proces uzdravení se nemocných. Všechny následující výstupy studie mají svou důležitost. Jsou jimi:

  • přijetí zodpovědnosti za své zdraví,
  • vědomá přítomnost,
  • změna životosprávy a úprava stravy,
  • zavzetí členů rodiny do procesu uzdravení nemocného,
  • cvičení doma,
  • udržování sebereflexe,
  • mentální hygiena
  • dotek.

Zde je tedy odpověď a náznak cesty k uzdravení a současně možný návod, jak se mohu ke kýženému stavu zdraví a rovnováhy v životě dostat. A o síle doteku si povíme více příště.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Eva Šafářová

Autor: Mgr. Eva Šafářováfyzioterapeutka a kinezioložka

Efekt homeopatické léčby jsem zažila před více než 20 lety. Homeopatie mě nadchla tím, že rezonuje s přírodou a respektuje její zákony, čímž šetrně léčí a dovoluje člověku aktivovat jeho samoúzdravné procesy. Klíčovou byla pro mě tehdy také kniha R. Dahlkeho a T. Dethlefsena „Nemoc jako cesta“, kterou jsem se zaujetím přečetla a jejíž sdělení mě dále inspirovala. Jsem ráda, že mohu používat tuto šetrnou terapii, která již neodmyslitelně patří k metodám léčby nejen naší rodiny, ale i mých pacientů.

Více informací o mé práci: https://www.facebook.com/safarovaeva.cz/

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.12.2018 22:39

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze