Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Geriatrie aneb péče o psí seniory

Autor: Petra Sumeráková

Stáří s sebou přináší mnoho komplikací. Tělo i mysl postupně ztrácejí svou sílu a energii, hrozí různé zdravotní potíže od bolestivosti a ztuhlosti kloubů po nemocné srdce a v pokročilém věku i demence stejně jako u lidí. Velmi často se u psů ve stáří objevuje i cukrovka a epileptické záchvaty. Samozřejmostí je postupná ztráta sluchu a zraku. 

Ilustrační foto

Mezi stárnoucí jedince musíme počítat psa zhruba od 8 let věku. Je to ovšem individuální a u větších plemen se stáří může ohlásit i dříve – klidně kolem 6. roku života.

Proto je velmi důležité nechat svého psího seniora každý rok zkontrolovat veterinárním lékařem. Prohlídka by měla obsahovat podrobnější formy vyšetření – odběr krve, poslech srdce a nejen to. Srdce je velmi složitý orgán a pouze poslechově nemusíme odhalit veškeré změny, které se tam dějí. To odhalí třeba EKG nebo rentgen. Samozřejmostí by měla být i kontrola zubů a dásní, jejichž špatný stav právě velmi často odstartuje související zdravotní problémy. Mnoho lidí zuby u psů podceňuje, ale právě bakterie a infekce, které se mohou šířit z dutiny ústní dále do celého těla včetně srdce mohou často za velmi fatální následky.

A jak můžeme našim stařečkům pomoci my? Homeopatie je v tomto směru naprosto skvělá a nabízí nám širokou škálu léků.

  • Ztuhlost kloubů: RHUS TOXICODENDRON 9 C – 2x denně 5 globulí.
  • Šedý zákal: PHOSPHORUS a CALCAREA FLUORICA 9 C – 1x denně 5 globulí.
  • Suchá rohovka: CALCAREA FLUORICA a BRYONIA 9 C – 2x denně 5 globulí.
  • Bradavice: THUYA 9 C – 1x denně 5 globulí.
  • Celková ztuhlost: CAUSTICUM a DULCAMARA (zejména se jedná o ranní ztuhlost ve vlhkém počasí).
  • Podpora paměti, lepší prokrvení mozku: GINKGO BILOBA – dlouhodobě.
  • Srdce: je řada léků dle různých symptomů a stádia srdeční nedostatečnosti, ale nic nezkazíte hlohem – ať už ve formě kapek, nebo ve formě homeopatické coby CRATAEGUS 9 C – 5 kuliček 1x denně, vybrat 1 tubu a zkonzultovat s lékařem aktuální stav.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze