Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nachlazení a bolesti uší u dětí - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Když je venku chladněji, zavítají do lékárny často maminky malých dětí, které během nachlazení trápí bolest uší. Nejdřív maminkám vysvětlím souvislost mezi rýmou a bolestí uší. Ve špatně vysmrkaném hlenu se množí patogeny, které pak mohou proniknout přes Eustachovu trubici až do středního ucha a tam vyvolat zánět. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Důležitá je tedy hygiena nosu – vyplachování nosní konvičkou s teplou slanou vodou. U hodně malých dětí a miminek doporučuji vystříkat nos slanou vodou a důkladně odsát.

Homeopatika, která můžeme použít:

  • Aconitum napellus 9 C – pokud stav vznikne náhle, z plného zdraví, často po pobytu v chladu nebo silném prochlazení. Často se stává, že večer ukládáme do postele zdravé dítě a o půlnoci až v jednu hodinu ráno se dítě vzbudí s pláčem a bolestí ucha. Může být i vysoká horečka bez pocení. V takovém případě hned podáváme Aconitum 9 C po 15−20 min. Malým dětem rozpustíme ve vodě.
  • Belladonna 9 C – vysoká horečka s pocením, rozpálené tváře. Bolest je intenzivní, tepavá, častěji bývá postižené pravé ucho. Sliznice bývají často suché. Dáváme po 15−20 min. nebo do vody.
  • Ferrum phosphoricum 9 C – teplota může být mírná s pomalým nástupem, nebo teplota není vůbec. Kůže celého těla je vlhká bez výrazného pocení. Může být průhledná rýma, někdy s přítomností jemných nitek krve. Dávkování 3−5x denně po dobu akutní fáze, po zlepšení příznaků 2−3x denně. Podáváme i po dobu rekonvalescence 2x denně 7−10 dnů.
  • Arsenicum album 9 C – zhoršení kolem 1. až 3. hodiny ráno, velká zimomřivost a žízeň, děti chtějí být hodně zakryté, třepou se zimou, přikládají si dlaň na bolavé ouško. Dáváme po 15−20 min. do zlepšení.

Pokud se akutní stav nebude do několika hodin zlepšovat a celkově se dítě nebude cítit lépe, je třeba vyhledat lékaře.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:59

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze