Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nachlazení a bolesti uší u dětí - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Když je venku chladněji, zavítají do lékárny často maminky malých dětí, které během nachlazení trápí bolest uší. Nejdřív maminkám vysvětlím souvislost mezi rýmou a bolestí uší. Ve špatně vysmrkaném hlenu se množí patogeny, které pak mohou proniknout přes Eustachovu trubici až do středního ucha a tam vyvolat zánět. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Důležitá je tedy hygiena nosu – vyplachování nosní konvičkou s teplou slanou vodou. U hodně malých dětí a miminek doporučuji vystříkat nos slanou vodou a důkladně odsát.

Homeopatika, která můžeme použít:

  • Aconitum napellus 9 C – pokud stav vznikne náhle, z plného zdraví, často po pobytu v chladu nebo silném prochlazení. Často se stává, že večer ukládáme do postele zdravé dítě a o půlnoci až v jednu hodinu ráno se dítě vzbudí s pláčem a bolestí ucha. Může být i vysoká horečka bez pocení. V takovém případě hned podáváme Aconitum 9 C po 15−20 min. Malým dětem rozpustíme ve vodě.
  • Belladonna 9 C – vysoká horečka s pocením, rozpálené tváře. Bolest je intenzivní, tepavá, častěji bývá postižené pravé ucho. Sliznice bývají často suché. Dáváme po 15−20 min. nebo do vody.
  • Ferrum phosphoricum 9 C – teplota může být mírná s pomalým nástupem, nebo teplota není vůbec. Kůže celého těla je vlhká bez výrazného pocení. Může být průhledná rýma, někdy s přítomností jemných nitek krve. Dávkování 3−5x denně po dobu akutní fáze, po zlepšení příznaků 2−3x denně. Podáváme i po dobu rekonvalescence 2x denně 7−10 dnů.
  • Arsenicum album 9 C – zhoršení kolem 1. až 3. hodiny ráno, velká zimomřivost a žízeň, děti chtějí být hodně zakryté, třepou se zimou, přikládají si dlaň na bolavé ouško. Dáváme po 15−20 min. do zlepšení.

Pokud se akutní stav nebude do několika hodin zlepšovat a celkově se dítě nebude cítit lépe, je třeba vyhledat lékaře.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 03:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze