Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prohřívací čaj na chladné dny

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S příchodem chladných dnů je dobré více myslet na celkové prohřívání těla. Podporujeme tak imunitní systém a náš organismus je pak odolnější vůči vlivu chladu i bacilů.

Ilustrační foto

Je dobře známo, že potraviny mají termické vlastnosti. Některé jsou prohřívající, jiné ochlazují a některé jsou neutrální. Zima je období, kdy by mělo být do každodenního jídelníčku zařazeno větší množství prohřívajících potravin (např. pohanka, pečená nebo vařená dýně, vařené obiloviny, zeleninové a masové vývary, obilné kaše, kakao, tepelně zpracovaná kořenová zelenina a koření – zázvor, chilli, skořice, kardamom, badyán, hřebíček, pepř, fenykl, kmín).

My se doma rádi prohříváme ovocným kořeněným čajem, který má mnoho variant chutí a možností na dochucení.

Do většího hrnce s vodou (asi tolik, aby vystačilo pro celou rodinu) nakrájím na kousky jablko (někdy i hrušku), přidám hrst sušených šípků, nasušené rakytníkové slupky, nakrájené křížaly, mohou být slupky z jablíček, koření (skořice, badyán, hřebíček), zkrátka cokoliv, co doma najdete a máte rádi. Fantazii se meze nekladou.

Nechám asi 10−15 min. povařit a pak pod pokličkou odstát (čím déle, tím lépe). Často tento čaj vařím večer před spaním, přes noc se luhuje a pak ho ohřátý pijeme ráno k snídani.

Hotový čaj si můžete dle chuti přisladit medem, pampeliškovým nebo jiným sirupem a přidat citronovou šťávu. Lahodný je i bez jakéhokoliv dochucení. Po ránu krásně prohřeje a nastartuje metabolismus a nám se pak lépe vykročí ven do mrazivého dne.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:06

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze