Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Prohřívací čaj na chladné dny

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S příchodem chladných dnů je dobré více myslet na celkové prohřívání těla. Podporujeme tak imunitní systém a náš organismus je pak odolnější vůči vlivu chladu i bacilů.

Ilustrační foto

Je dobře známo, že potraviny mají termické vlastnosti. Některé jsou prohřívající, jiné ochlazují a některé jsou neutrální. Zima je období, kdy by mělo být do každodenního jídelníčku zařazeno větší množství prohřívajících potravin (např. pohanka, pečená nebo vařená dýně, vařené obiloviny, zeleninové a masové vývary, obilné kaše, kakao, tepelně zpracovaná kořenová zelenina a koření – zázvor, chilli, skořice, kardamom, badyán, hřebíček, pepř, fenykl, kmín).

My se doma rádi prohříváme ovocným kořeněným čajem, který má mnoho variant chutí a možností na dochucení.

Do většího hrnce s vodou (asi tolik, aby vystačilo pro celou rodinu) nakrájím na kousky jablko (někdy i hrušku), přidám hrst sušených šípků, nasušené rakytníkové slupky, nakrájené křížaly, mohou být slupky z jablíček, koření (skořice, badyán, hřebíček), zkrátka cokoliv, co doma najdete a máte rádi. Fantazii se meze nekladou.

Nechám asi 10−15 min. povařit a pak pod pokličkou odstát (čím déle, tím lépe). Často tento čaj vařím večer před spaním, přes noc se luhuje a pak ho ohřátý pijeme ráno k snídani.

Hotový čaj si můžete dle chuti přisladit medem, pampeliškovým nebo jiným sirupem a přidat citronovou šťávu. Lahodný je i bez jakéhokoliv dochucení. Po ránu krásně prohřeje a nastartuje metabolismus a nám se pak lépe vykročí ven do mrazivého dne.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze