Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Duhový most – poslední cesta našich chlupatých miláčků

Autor: Petra Sumeráková

Všichni se jednou vydáme na svou poslední cestu. Nejinak je tomu u našich zvířecích lásek. Nikdo na to nechce raději ani pomyslet, ale jednou to prostě přijít musí. Každý majitel mi potvrdí, že je to jeden z nejsmutnějších dnů života a nejde se na to zcela připravit. Konec přijde někdy rychle a nečekaně, jindy zvířátko bojuje po dlouhý čas a my už předem víme, že se to kvapem blíží. Upřímně nevím, která z variant je lepší, ale osud nám na vybranou většinou nedá. 

Ilustrační foto

Já sama jsem pochovala už 5 našich miláčků a pokaždé je to pro mě velký šok, se kterým se obtížně vyrovnávám, a je to stále těžší. Uznávám, že jsem na své pejsky až moc fixována a jsou pro mě jako děti. Při své práci však vidím, že řada mých klientů to má stejně.

Mnohdy se mě lidé ptají: Jak poznám, že je čas? Co pro svého pejska můžu udělat? Jak se s tím mám poprat a ustát to? Mnoho těžkých otázek a ještě těžších odpovědí. Každé zvířátko je individuální, ale věřím tomu, že každý páníček pozná, když jeho zvíře trpí. Prosím, nikdy nedopusťte, aby trpělo dlouho! V tomto máme jednu ohromnou výhodu, a to eutanázii. Někdo říká „to bych nedokázal, přeci nezabiju svého psa“. Ano, ale co je lepší? Nechat ho několik dní v bolestech umírat, dívat se na ty prosící oči a dopustit, aby zemřel vysílením a krutou smrtí? Nebo mu dopřát bezbolestné usnutí ve vaší náruči? Víte, to pomalé umírání vede většinou k tomu, že pejsek zemře, když jste v práci, nebo když spíte. Pak si říkáte, že jste se nestačili ani rozloučit.

Pokud pejsek trpí a já vidím a po lékařských vyšetřeních vím, že už jsem udělala maximum a víc nejde, domluvím se s lékařem na eutanázii. S miláčkem se rozloučím a po celou dobu jsem s ním. Dokud to jde, držím ho v náručí, aby věděl, že jsem s ním a že jsem ho na poslední cestě neopustila. Asi není nic horšího, když to nechcete vidět, a od psa, který ještě vnímá, odejdete a necháte ho o samotě. On si to totiž nedokáže vysvětlit a nechápe, proč, když vás celý život tak bezmezně miloval, ho ve chvíli nejhorší opouštíte. Zkuste se prosím nad tím zamyslet.

A teď k homeopatii, která má i zde své místo. Je jasné, že pro většinu z nás je toto šoková situace a nestačíme si uvědomit, jak jednat a co dělat. Pokud přeci jen ano, použijte v tomto případě lék ARSENICUM ALBUM ve vyšší potenci 30 C. Podejte ho jak pejskovi, který umírá, tak sobě. Je to lék, který pomáhá uvolnit pocit strachu ze smrti. Taktéž můžete použít krizovou esenci Bachových květů – zase pro psa i pro sebe. Po smrti pejska můžete ještě následně pokračovat s krizovými esencemi u sebe. Dále můžete použít ACONITUM NAPELLUS 30 C. Je to lék na šoky mnoha charakterů – jak tělesné, tak psychické. V případě, že teskníte silně a nedokážete se s odchodem vyrovnat, můžete užívat lék IGNATIA AMARA taktéž ve vysoké potenci 30 C. Zpočátku 2x denně, později snižujte na dávku 1x denně až do úplného zlepšení.

Přeji každému z vás, abyste si užili se svým psím parťákem co nejvíce společných let a aby ten poslední den, který jednou přijde, byl důstojný a pokud možno co nejméně bolestný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 08:26

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze