Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zánětlivé onemocnění mozku u fenky

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Přišlo to z ničeho nic a nikdo pořádně neví, proč se to stalo. Fena, 3 roky stará prvnička, měla komplikovaný porod končící císařským řezem. O svá štěňata se nicméně dobře postarala, odkojila je, odstavila a zhruba po 5 měsících po porodu začala být hodně unavená a mnohem více spala.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Když se to po cca 14 dnech neměnilo a navíc jsem si všimla, že její výraz v očích je zcela jiný, jakýsi prázdný, jakoby zešedivěla a zestárla, neváhala jsem a zkontaktovala jsem neurologa. Základní rozbory krve neukázaly naprosto nic. Žádná odchylka. Jen jeden parametr byl nepatrně zvýšený. Leukocyty. To by znamenalo zánět v těle, ale nic tragického. Trvala jsem však na tom, aby fenku vyšetřili podrobněji, protože jsem opravdu cítila, že něco není v pořádku. Dobře jsem udělala. Pak už stačilo jen málo a zaměřili jsme se na centrální nervovou soustavu. Fenka absolvovala odběr mozkomíšního moku a byli jsme doma. Hodnoty CRP byly velmi vysoké. Diagnóza: zánětlivé onemocnění mozku – encefalitis.

Byla nasazena medikace – kortikoidy v podobě prednisonu, z čehož jsem nebyla vůbec nadšená. Stav fenky se po odběru moku navíc dost zhoršil vzhledem k narkóze, kterou absolvovala. Stále jen spala a vyhledávala k odpočinku klidné a tmavé místnosti. Chuť k jídlu byla naštěstí zachována.

Protože se jednalo o dosti vážné onemocnění, obrátila jsem se s žádostí o pomoc na paní doktorku Müllerovou a začala s fenkou intenzivně pracovat. Fence jsem podávala 3x denně tato homeopatika: PLUMBUM METALLICUM 9 C, PHOSPHORUS 9 C, PYROGENIUM 9 C a ARNICA MONTANA 9 C. Kromě homeopatické léčby mi byly doporučeny také bylinné kapky od firmy Joalis – Mezeg a Vegeton, které jsem jí podávala na piškotu. Dále jsem obden přidala obyčejný vitamin B. V DM drogerii jsem koupila Lecitamin v prášku a dávala jí to denně do krmení.

Po měsíci podávání byl stav fenky výborný, stále však byla na kortikoidech. Mým cílem bylo kortikoidy postupně zcela vysadit a fenku udržovat pouze pomocí homeopatie. Vzhledem k tomu, že se stav fenky rapidně zlepšil, snížila jsem po dohodě podávání homeopatik takto: PLUMBUM METALLICUM 9 C 2x denně, PHOSPHORUS 9 C pouze 1x denně a PYROGENIUM 9 C obden. Arniku jsem zcela vysadila.

Kladla jsem si otázku, co vyvolalo toto onemocnění, když fenka byla předtím zcela v pořádku. Stále více jsem se přikláněla k tomu, že byla oslabena náročným porodem, následně značně zhmožděná po císařském řezu, měla navíc napříč roztrhlou vulvu, která se musela zašít. Následně se do odstavu starala o svá štěňata a kojila je. První hárání po porodu ji zřejmě úplně dorazilo a vyvolalo toto onemocnění. Rozhodla jsem se fenku zcela vyřadit z chovu a již nikdy ji nekrýt, a to i přesto, že mi veterináři radili, ať nemám strach a klidně znovu nakryji, když se z toho fenka tak rychle dostala.

Protože mi nebylo doporučeno fenku nechat kastrovat kvůli narkóze, která je velkou zátěží pro nemocný mozek, potřebovala jsem se zaměřit na hárání, které nás čekalo, aby ho fenka ustála a nemoc se znovu nevrátila. V té době již byla fenka pouze na homeopatikách a prednison byl zcela vysazen. Držela se a vypadala v pořádku.

Když jsem na fence pozorovala, že se hárání blíží, byla jí nasazena intenzivní kúra, která měla tělu dát jasný pokyn k tomu, že se nic neděje a žádná změna nenastává. Fenka dostávala opět 2x denně léky PHOSPHORUS 9 C, PLUMBUM METALLICUM 9 C, SELENIUM METALLICUM 9 C, THUYA OCCIDENTALIS 30 C, ZINCUM VALERIANICUM 30 C, které se střídalo s potencí 200 C, a příležitostně ARNICA MONTANAstřídavě 9 a 15 C, protože toto homeopatikum fence očividně svědčilo.

V současné době má fenka již po třetím hárání od diagnostikovaného onemocnění, kdy před ním nasadím zmíněné schéma. Její zdravotní stav je stabilní a fenka se těší výborné kondici. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:03

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze