Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak správně podávat dětem homeopatika?

Autor: Redakce

V naší poradně se čas od času objeví i prosby o radu, jak správně a jak dlouho podávat homeopatické léky. Naši lékaři-homeopaté rádi zodpoví i tyto dotazy... 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Moc děkuji za vaši poradnu, vždy mne podpoříte. Ještě mám dotaz:

1.) Mohu léky IPECA a ANTIMONIUM dávat dohromady do 100 ml vody (10 granulí od každého), nebo každý z léků rozpustit zvlášť do 100 ml vody. Anebo raději 4x denně 5 granulí od každého léku?

2.) Jak dlouho mám čekat, až homeopatické léky zaberou? Například teď trápí obě mé děti vlhký kašel už týden, jsou bez teplot (měly dva dny teplotu 37,6 °C), přesto mají dobrou náladu. Nevím, kde je hranice, kdy bych už měla zajít k lékaři. Děkuji vám za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, těší mne, že vám naše rady pomáhají.

1.) Ano, u akutních potíží můžete léky ANTIMONIUM TARTARICUM a IPECA dát dohromady najednou do 100 ml vody. Nechte rozpustit, promíchejte nekovovou lžičkou a po lžičkách podávejte. Můžete podávat tak často, jaká je intenzita kašle – například při každém zakašlání. Pokud se kašel zlepší, standardní je podávat 4x 1 lžičku denně.

2.) Pokud je lék vybrán cíleně na odpovídající příznaky, jeho účinek se v případě kašle projeví do dvou až čtyř dnů. Pokud se změní příznaky – ve vašem případě například teplota 37,6 °C – přidejte lék tomu odpovídající, to je FERRUM PHOSPHORICUM 9 C – 4x 5 granulí denně na jeden až dva dny, jak bude potřeba.

Pokud je dítěti dobře, tak začne méně pospávat, více řádit, reagovat a hlavně více žádá jíst, spí lépe a hluboce. Je třeba dopřát času k uzdravení, určitě počítejte minimálně týden.

Nezapomínejte na doléčení podávat léky:

  • SULFUR IODATUM 9 C pět granulí každé ráno – vysuší sliznice a zmírní zbytek zánětu
  • CHINA 9 C pět granulí večer na podporu fyzického zlepšení po onemocnění.

Tyto léky podávejte minimálně po dobu deseti dnů.

Přeji brzké uzdravení a další pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.7.2020 02:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze