Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Snídaně pro větší děti

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Jak naše děti rostou, postupně jim přestaly chutnat ke snídani kaše, i když jsem se snažila dělat je pokaždé trochu jinak. Museli jsme vymyslet něco jiného. Trávení mají podobné jako já. Ráno nepotřebují sníst velké porce, ani velmi syté jídlo. Aby to nebyly konvenční snídaně z přeslazených cereálií s mlékem, nebo bílý rohlík se salámem, musíme hledat kompromisy. 

Ilustrační foto

Nejvíce jim chutnají sladké snídaně, které ráno bříško i chuťové pohárky pěkně pohladí. Sladké ale ještě nemusí znamenat plné cukru. Právě naopak. K doslazení použijeme přirozenou sladkost ovoce nebo med, rýžový sirup apod. Pro školáky je vhodné přidat pokaždé dostatek ořechů či jiných olejnatých semen.

Dvakrát týdně peču ráno kváskový chléb s velkým množstvím semínek. Pokaždé připravím i několik kousků „chlebánků“ – malinkých bulek. Někdy volíme slanou verzi – se sezamovým či dýňovým olejem, bylinkovým kořením a kouskem zeleniny, jindy zas sladkou – s makovým nebo kokosovým olejem, medem a skořicí, nebo s naší domácí marmeládou (bez cukru).

Další oblíbenou snídaní jsou placičky s ovocnou omáčkou. Jejich příprava je velmi jednoduchá a je to vlastně jen zapečená kaše! Večer zaliju ovesné vločky vařící vodou (nebo předvařím jáhly či polentu), přidám špetku soli, nastrouhané jablíčko (hrušku, rozmačkaný banán), propláchnuté hrozinky, oříšky, semínka a semínkové/oříškové máslo (tahini, mandlovou pastu). Ráno do směsi přimíchám trochu mouky (nemusí být) a na pečícím papíře upeču placičky. Ovocnou omáčku připravuji ze zmraženého drobného ovoce a jemně zahušťuji malým množstvím kukuřičného škrobu.

Skvělým startem do dne jsou i ovocně-semínkové kuličky, návod na jejich přípravu najdete zde.

Dnes jsme snídali „obrovské sůši“, které jsou plné semínek a jejich příprava není náročná.

Potřebujeme:
ovesné vločky,
máslo,
med,
špetku soli,
perníkové koření,
semínka a ořechy (sezam, nasekané vlašské ořechy, slunečnicové semínko),
hodně mletého máku,
celozrnnou mouku a jedlou sodu.

Postup: Večer jsem připravila do mísy vločky, zalila je vařící vodou, přidala jsem máslo, med, perníkové koření, semínka a mák. Ráno jsem přidala pouze mouku smíchanou s jedlou sodou. Z těsta jsem pak tvarovala sušenky velikosti dlaně (aby každému stačil jeden kus). Na každou sušenku jsem přidala lžíci marmelády z bezinek a trochu kokosu. Pekla jsem je na 180 °C. Pro zhýčkané jazýčky můžeme na sušenky hned po vyndání z trouby ještě přidat kousek kvalitní hořké čokolády, která na horké marmeládě pěkně roztaje. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze