Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Strach, vyčerpání, únava, adaptace dětí na školu a školku – přednáška v Hodoníně

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Po více jak dvou měsících trvání školního roku se na nás v poradně často obracíte s dotazy, které se aktuálně týkají vás i vašich dětí. Touto dobou se u dětí objevují strachy, že své školní povinnosti nezvládnou, studenti jsou z přemíry učení vyčerpaní, někteří malincí si na školku stále ještě nezvykli. A dospělí? Nebudeme si nic nalhávat – když na nás dýchne mlhavé podzimní ráno a několik dní se neukáže sluníčko, objeví se mnohdy pocity tísně, marnosti a únava. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

V úterý 7. 11. 2017 jsme se sešli s našimi čtenáři v příjemném prostředí hodonínské čajovny a vyslechli si rady PharmDr. Jany Strieglerové na téma „Strach, vyčerpání, únava, adaptace dětí na školu a školku".

Posluchači se dozvěděli názvy vhodných homeopatických léků i Bachových květových esencí vhodných při únavě, strachu, stresu a potížích s adaptací. Paní doktorka nezapomněla zmínit i důležitost zdravého životního stylu, který také pomáhá zvýšit odolnost organismu vůči stresu. V rámci přednášky zazněly dotazy související s onemocněními, která se v podzimním období často objevují. V závěru setkání, které trvalo více než dvě hodiny, se přítomní obraceli na paní doktorku i se svými individuálními dotazy.

Příjemné poslouchání u voňavého čaje nezůstalo bez odezvy. Každý ze zúčastněných odcházel s užitečnými informacemi:

„Homeopatie pro mě není úplně nová, trochu ji používáme. Potěšily mě informace o homeopatických lécích a Bachových květových esencích vhodných při poruchách spánku u dospívajících dětí."
„Zaujalo mě využití léku MAGNESIA PHOSPHORICA D 6 k doplnění hořčíku při stavech napětí a bolestech hlavy."
„Velmi zajímavé pro mě byly rady o léku ACONITUM při vysokých horečkách i při jiných nemocech, které začínají z náhlého prochlazení."
„Přednáška byla pro mě celkově obohacující. Líbil se mi způsob přednášení paní doktorky. Co jsem se tady dozvěděla, bylo pro mě nyní to pravé, co jsem potřebovala."

Pro všechny byla připravena skripta k přednášce a také informační brožurky vydané Homeopatickou lékařskou asociací, Okénka do Světa homeopatie a další materiály, které již dlouhodobě chystáme pro širokou veřejnost.

Budeme se těšit na další setkání! :-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 03:11

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze