Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakovaná nemocnost a zvětšená nosní mandle

Autor: Redakce

S nástupem chladných měsíců roku se u malých dětí nemoci často opakují – zejména, když navštěvují školku, či školu. Týden jsou ve školce, týden doma a tak je to až do jara. V naší poradně se maminky často ptají i na možnost homeopatického řešení potíží souvisejících se zvětšenou nosní mandlí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, má skoro čtyřletá dcera je často nemocná. Loni začala chodit do školky a docházka byla asi 30%. Na jaře jsem nasadila Lymphomyosot. Dcera vybrala tři balení a byla, až na dvě rýmy, čtyři měsíce zdravá. Nicméně jak nastoupila v září opět do školky, už je zase stále nemocná. Trpí na zadní rýmy, zahlenění, kašel, který občas sleze na průdušky. Nemoc se vleče a dlouho trvá, než se jí zbaví.

Chodíme na ORL, kde jí na jaře zjistili velkou nosní mandli. Proto jsem nasadila i ten Lymphomyosot. Poradíte mi, co teď? Mohu zase opakovat Lymphomyosot, nebo musí být delší přestávka? Brala ho do půlky června – 3x denně 10 kapek.

Četla jsem také o léku Silicea 15 C s doporučením brát pondělí, středa, pátek – pro zlepšení imunity a na zmenšení nosní mandle. Děkuji za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,

  • LYMPHOMYOSOT můžete opět nasadit ve výše uvedeném dávkování. Po využívání 1 balení udělejte 14denní pauzu, celkem užívejte 3 balení.
  • SILICEA je výborným lékem na zvýšení imunity. Zpočátku by byla vhodná v každodenním užívání 5 granulí v ředění 15 C.
  • Kombinujte ji s 1 tubou léku OSCILLOCOCCINUM 2x týdně. V případě, že infekt nastoupí, navyšte OSCILLO na 1 tubu 3x denně po dobu 3 dnů.

Léky Silicea a Oscillococcinum podávejte celý podzim i zimu. Dále dle nemocnosti.

Co se týká nosní mandle, je na místě užívání léků:

  • THUYA OCCIDENTALIS 15 C – 5 granulí 1x denně,
  • KALIUM MURIATICUM 9 C – 5 granulí 2x denně a
  • AGRAPHIS 9 C (lék je na lékařský předpis)  5 granulí 2x denně.

Tyto 3 léky podávejte minimálně 2 měsíce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.12.2019 19:11

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze