Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opakovaná nemocnost a zvětšená nosní mandle

Autor: Redakce

S nástupem chladných měsíců roku se u malých dětí nemoci často opakují – zejména, když navštěvují školku, či školu. Týden jsou ve školce, týden doma a tak je to až do jara. V naší poradně se maminky často ptají i na možnost homeopatického řešení potíží souvisejících se zvětšenou nosní mandlí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, má skoro čtyřletá dcera je často nemocná. Loni začala chodit do školky a docházka byla asi 30%. Na jaře jsem nasadila Lymphomyosot. Dcera vybrala tři balení a byla, až na dvě rýmy, čtyři měsíce zdravá. Nicméně jak nastoupila v září opět do školky, už je zase stále nemocná. Trpí na zadní rýmy, zahlenění, kašel, který občas sleze na průdušky. Nemoc se vleče a dlouho trvá, než se jí zbaví.

Chodíme na ORL, kde jí na jaře zjistili velkou nosní mandli. Proto jsem nasadila i ten Lymphomyosot. Poradíte mi, co teď? Mohu zase opakovat Lymphomyosot, nebo musí být delší přestávka? Brala ho do půlky června – 3x denně 10 kapek.

Četla jsem také o léku Silicea 15 C s doporučením brát pondělí, středa, pátek – pro zlepšení imunity a na zmenšení nosní mandle. Děkuji za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,

  • LYMPHOMYOSOT můžete opět nasadit ve výše uvedeném dávkování. Po využívání 1 balení udělejte 14denní pauzu, celkem užívejte 3 balení.
  • SILICEA je výborným lékem na zvýšení imunity. Zpočátku by byla vhodná v každodenním užívání 5 granulí v ředění 15 C.
  • Kombinujte ji s 1 tubou léku OSCILLOCOCCINUM 2x týdně. V případě, že infekt nastoupí, navyšte OSCILLO na 1 tubu 3x denně po dobu 3 dnů.

Léky Silicea a Oscillococcinum podávejte celý podzim i zimu. Dále dle nemocnosti.

Co se týká nosní mandle, je na místě užívání léků:

  • THUYA OCCIDENTALIS 15 C – 5 granulí 1x denně,
  • KALIUM MURIATICUM 9 C – 5 granulí 2x denně a
  • AGRAPHIS 9 C (lék je na lékařský předpis)  5 granulí 2x denně.

Tyto 3 léky podávejte minimálně 2 měsíce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze