Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět spojivek – homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Konjunktivitida (zánět spojivek) je onemocnění, které postihuje oční spojivky (tenké blanky na vnitřní straně víčka). Záněty spojivek dělíme podle původce na infekční (virové a bakteriální) a neinfekční (alergické, nebo jiného původu).

Ilustrační foto

Mezi nejčastější příznaky patří pocit pálení a řezání očí, červené nebo zarudlé spojivky, zvýšené slzení a tvorba sekretu (zalepené oči).

Pokud jde o infekční zánět, je třeba počítat s tím, že se v kolektivu (škola, školka, ostatní členové rodiny) velmi rychle přenáší.

Základem je režimové opatření a vhodná hygiena postiženého oka. Pokud je oko zalepené, je dobré ho několikrát denně jemně otírat (vhodný je odličovací tamponek namočený v oční vodě nebo roztoku světlíku lékařského). Vždy používáme čistý tamponek a otíráme směrem od zevního koutku oka k vnitřnímu. Důkladně si omyjeme ruce před aplikací i po ní. Nemocný by měl mít vyčleněný svůj vlastní ručník.

Světlík lékařský (Euphrasia officinalis) je bylinka, která má protizánětlivé a uklidňující účinky na oko. Roztok na otírání víček připravíme uvařením čaje ze světlíku (necháme zchladnout na pokojovou teplotu).

Také je možnost koupit v lékárně oční kapky ze světlíku nebo sterilní oční vodu.

Pro podporu léčby můžeme přidat homeopatika, která volíme podle příznaků:

  • Euphrasia officinalis 9 C – dráždivé a pálivé slzení z očí, zarudlé spojivky. Zhoršuje se v teple a působením slunečního záření. Může se přidat nedráždivý výtok z nosu. Pocit písku nebo cizího tělesa v oku. Dávkování  podle akutnosti  ze začátku každou hodinu a se zlepšením postupně snižujeme na 2−3x denně.
  • Argentum nitricum 9 C – nažloutlý, hustý sekret, který se zhoršuje v teple (v místnosti) a zlepšuje se na čerstvém vzduchu. Dávkování 3−4x denně.
  • Belladonna 9 C – červené spojivky i bělmo očí, pálivá, pulzující bolest. Může být i horečka s pocením a zarudlým obličejem, celková rozpálenost. Dávkování: podáváme často  i po 15 minutách  do zlepšení, nebo rozpustíme do vody a popíjíme.
  • Pulsatilla 9 C – hustý, žlutý až žlutozelený hnis, který přes den vytéká, a v noci je oko zalepené. Zlepšuje se na čerstvém vzduchu. Tento sekret nedráždí. Dávkování 3−4x denně.
  • Hepar sulfur 15 C – hnisavý hustý sekret, který se zhoršuje chladem. Často vzniká následkem prochlazení. Může být pocit třísky zaražené v oku. Dávkování 3−4x denně.
  • Apis mellifica 15 C nebo 30 C – otok víček s narůžovělým až červeným zbarvením kůže, pocit píchání, pálení. Oteklé víčko je horké a ulevuje přiložení studeného obkladu. Dávkování: Apis je akutní lék, je třeba podávat často  i po 15 min.  nebo rozpustit do vody a po chvilkách popíjet až do úlevy.
  • Poumon histamine 15 C – pokud je zánět alergického původu, podáváme 2−3 x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 18:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze