Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Smutek a vyčerpání po porodu

Autor: Redakce

Poporodní stavy skleslosti a smutku, označované také jako „poporodní blues“, se považují spíše za normální stav a vyskytují se u asi 80 % matek. Jedná se o krátkou a přechodnou záležitost, která netrvá déle než dva týdny. Maminka může být plačtivá, přecitlivělá, někdy se cítí osaměle. Tyto pocity obvykle za krátko bez zásahu ustanou. Pokud stav někdy přetrvává déle, je potřeba vyhledat pomoc odborníků. Podporu nabízí i homeopatie.

Ilustrační foto

„Dobrý den, potřebuju pro kojící manželku nějaké přírodní antidepresivum. V lékárně mě odkázali na tuto stránku, že mi lépe poradíte, jaký typ homeopatika máme shánět. Můžete mi prosím poradit?“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii.

„Velmi ráda Vám poradím. Vaše žena může být vlivem hormonálních změn citlivější nebo též unavená vstáváním k děťátku a péčí o další členy rodiny. Buďte jí oporou, povolejte babičky, ať vezmou miminko do kočárku na procházku. Udělejte si čas i sami dva na sebe.

  • Pokud je manželka citlivá, často pláče nebo pochybuje o tom, zda péči o děťátko zvládne, pak jí pořiďte lék PULSATILLA 15 C. Doporučuji užívat 5 granulí 3−4x denně.
  • Jestliže je přetížená a vyčerpaná, ať užívá lék SEPIA OFFICINALIS 15 C 5 granulí 3x denně.
  • Pociťuje-li knedlík v krku a svírání na hrudi, pak doporučuji lék IGNATIA AMARA 15 C ve stejném dávkování.

Pokud by nenastala žádná změna, navštivte osobně lékaře-homeopata. Držím palce!“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 17:16

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze