Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bodlinkova bolavá nožka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Máme ježečka. Děti po něm dlouho toužily, a tak měly z tatínkova oznámení, že po zahrádce běhá ježek, velkou radost. Jenže ježek je aktivní v noci a ve dne byl schovaný. Manžel ho tedy večer v zahrádce našel, vzal ho do velké klece po králíčkovi, dal mu tam seno i jídlo (pro ježky jsou vhodné kočičí granule – bez obsahu mléka a ryb). 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

A tak jsme o odpolední program i dostatečně dlouhou dobu trávenou venku měli postaráno. Dělali jsme to tak, že jsme ježečka na několik dní pustili, pak na dva dny zase dali do klece. Počítali jsme s tím, že ho už vypustíme, ať se může zazimovat. Jedno odpoledne holčičky s křikem přiběhly za námi: „Ježkovi něco je, má zaháknutou nožičku mezi „šprušlemi“. Co budeme dělat?“

Vyběhli jsme – a opravdu to nevypadalo dobře. Nevěřila bych, že ježek umí vylézt na klec skoro jako veverka! Teď se mu to lezení vymstilo. Spadl a nožička zůstala zaseknutá. Opatrně jsme nožičku uvolnili, ježek odkráčel na třech nohách, tu bolavou nepoužíval. Děti hned napadlo dát mu homeopatika.

Zvolili jsme léky ACONITUM 30 C (lék šoku) a ARNICA 9 C (první pomoc při každém úrazu, tiší bolest, zlepšuje hojení, zrychluje rekonvalescenci). Granule jsme rozpustili do misky s pitím. Večer jsme se šli podívat, jak se ježečkovi daří. Předpokládali jsme, že ježeček nebude ani jíst, ale jeho miska na jídlo i pití byly prázdné. Následující tři dny dostal další dávku homeopatik. A vida, ježek nejenže přijímal potravu úplně normálně, ale večer si také vyšel na procházku. Teď si už udělal hnízdečko z listí v koutě zahrady a zřejmě se uložil k zimnímu spánku.

Více informací o bylině Arnika a o tom, s čím vším vám může pomoci naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 06:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze