Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak podpořit organismus v době rekonvalescence - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Každý z nás jistě zná ten pocit, když po odeznění nemoci je tělo slabé a stále se ještě necítíme „ve své kůži“. Proces rekonvalescence (zotavování po nemoci) je velmi důležitý a je to doba, kdy se tělo po zvládnutí akutních příznaků snaží dostat zase do normálního provozu. V tomto období je žádoucí dopřát si ještě odpočinek, nevrhnout se hned do běžných aktivit (sport, intenzivní práce), dodržovat pitný režim, jíst lehká jídla (nejlépe polévky – masové a zeleninové vývary) a dopřát tělu dostatek spánku. 

Ilustrační foto

Pomocí homeopatik můžeme ozdravné procesy v těle také podpořit:

  • CHINA 9 C – pokud přetrvává únava a fyzická slabost. Stavy po ztrátách tekutin (dehydratace, průjmy, zvracení nebo pocení při horečkách). Podáváme 2x denně 5 gr. týden až 10 dnů po uzdravení.
  • SULFUR IODATUM 9 C – podáváme, pokud stále přetrvává rýma, kašel, mohou být občas zvýšené teploty, bolesti kloubů, jako by nemoc nechtěla odeznít. Dávkování 2x denně 5 gr. do úplného vyléčení.
  • MAGNESIA PHOSPHORICA 9 C (pouze na lékařský předpis) – pomůže u vyčerpání psychického původu, bolestí hlavy, únavy a stresu. V noci se mohou objevit křeče v lýtku. Dávkování 2−3x denně 5 gr.
  • KALIUM PHOSPHORICUM 15 C – při mentálním přetížení a bolesti hlavy. Když jsme po práci nebo škole tak unavení, že si musíme jít lehnout do postele. (Spolu s lékem Magnesia phosphorica jsou velkými pomocníky vyčerpaných studentů a hlavou pracujících lidí.) Dávkování 2x denně 5 gr.

Na doplnění chybějící energie a vitaminů je také výborná šťáva z rakytníku. Inspiraci najdete v těchto článcích:

Podzimní rakytníkobraní

Podpora imunity pomocí rakytníku

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze