Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak podpořit organismus v době rekonvalescence - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Každý z nás jistě zná ten pocit, když po odeznění nemoci je tělo slabé a stále se ještě necítíme „ve své kůži“. Proces rekonvalescence (zotavování po nemoci) je velmi důležitý a je to doba, kdy se tělo po zvládnutí akutních příznaků snaží dostat zase do normálního provozu. V tomto období je žádoucí dopřát si ještě odpočinek, nevrhnout se hned do běžných aktivit (sport, intenzivní práce), dodržovat pitný režim, jíst lehká jídla (nejlépe polévky – masové a zeleninové vývary) a dopřát tělu dostatek spánku. 

Ilustrační foto

Pomocí homeopatik můžeme ozdravné procesy v těle také podpořit:

  • CHINA 9 C – pokud přetrvává únava a fyzická slabost. Stavy po ztrátách tekutin (dehydratace, průjmy, zvracení nebo pocení při horečkách). Podáváme 2x denně 5 gr. týden až 10 dnů po uzdravení.
  • SULFUR IODATUM 9 C – podáváme, pokud stále přetrvává rýma, kašel, mohou být občas zvýšené teploty, bolesti kloubů, jako by nemoc nechtěla odeznít. Dávkování 2x denně 5 gr. do úplného vyléčení.
  • MAGNESIA PHOSPHORICA 9 C (pouze na lékařský předpis) – pomůže u vyčerpání psychického původu, bolestí hlavy, únavy a stresu. V noci se mohou objevit křeče v lýtku. Dávkování 2−3x denně 5 gr.
  • KALIUM PHOSPHORICUM 15 C – při mentálním přetížení a bolesti hlavy. Když jsme po práci nebo škole tak unavení, že si musíme jít lehnout do postele. (Spolu s lékem Magnesia phosphorica jsou velkými pomocníky vyčerpaných studentů a hlavou pracujících lidí.) Dávkování 2x denně 5 gr.

Na doplnění chybějící energie a vitaminů je také výborná šťáva z rakytníku. Inspiraci najdete v těchto článcích:

Podzimní rakytníkobraní

Podpora imunity pomocí rakytníku

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2022 23:38

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze