Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arsenicum album - mocný lék s děsivým názvem

Autor: Petra Sumeráková

„Ty dáváš svým psům jed?“ ozvala se zcela rozhozená jedna má známá, když mě viděla s tubičkou léku Arsenicum album v ruce. Do té doby mne tato reakce ani nenapadla, ale v poslední době se občas s podobným údivem setkávám, proto je asi na místě, abych vás s tímto lékem trochu seznámila. 

Ilustrační foto

Ano, arsen je silný jed, proto se toho názvu možná řada lidí lekne. Nicméně si musíme uvědomit, že arsenem se před objevem antibiotik léčily infekce. Další, na co zapomínáme, je, že mnoho léků z humánní medicíny pochází z různých jedů, např. hadů, či rostlin apod., a také se nad tím dnes již nepozastavujeme, nebo si to spíš neuvědomujeme – je to pro nás samozřejmé.

Homeopatický lék Arsenicum album je pro mě osobně pokladem a jedním z nejvíce používaných léků. Jeho působení je tak široké a různorodé, že zkrátka patří do mé lékárničky a jako svatý grál v ní nesmí chybět.

Jeho účinky jsou skvělé u onemocnění srdce, při průjmech způsobených zkaženým, špatným nebo otráveným jídlem, při onemocnění ledvin, jater, močových cest, dýchacích cest (astma, bronchitida), při kožních potížích či vyrážkách.

Je to lék, který je velmi účinný i na psychické potíže – při strachu a obavách ze smrti, nemoci, z toho, co bude. Je to lék přecitlivělých, roztřesených, zimomřivých a hubených jedinců.

Osobně používám Arsenicum i ve velmi vážných stavech, kdy ostatní léky buď nezabírají, nebo už nevím, co bych použila dále. Arsenicum mi většinou vždy až zázračně poslouží a pomůže.

Na výše uvedená onemocnění ho používám v potenci 5−9 C několikrát denně do zlepšení stavu, které zpravidla přichází velmi rychle. Při zmiňovaných psychických obtížích používám dlouhodobě ve vyšší potenci 30 C 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.12.2018 07:23

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze