Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Onemocnění močového ústrojí u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

U jedné ze svých fen jsem už od štěněte bojovala se záněty močových cest a občasným pískem v močových cestách. V močovém měchýři je nyní na sonu vidět menší kamínek, který zatím nezpůsobuje žádné problémy a ani se nezvětšuje. Je třeba ho ale pravidelně hlídat a v případě problému řešit chirurgickou cestou. Celé je to známkou toho, že jako maličká prochladla a zánět se neléčil včas, protože jsem o něm ani netušila. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Zhruba v roce věku byla občas v noci neklidná a někdy se i třásla a počůrala, protože to nestihla ven. Tehdy jsem s ní poprvé byla na vyšetření moči, kde nám pan doktor zjistil přítomnost krve a bílých krvinek. Byla nasazena antibiotika a já doma přidala ještě léčbu homeopatickou.

V tomto případě jsem volila lék Cantharis v potenci 5 C a musím říct, že pomáhá skvěle i u lidí. Podávala jsem ho vždy hned na začátku, kdy se projevovalo častější močení, zřejmě doprovázené pálením, protože fenka se lehce třásla a byla neklidná. Zhruba po 2−3 dnech podávání veškeré problémy zcela vymizely. Lék jsem potom podávala ještě zhruba 14 dní 2x denně 5 kuliček. Občas ho střídám s Nux vomica 9 C. Takto fena zvládla být léčena celých 10 let svého života, aniž bychom byly neustále na antibiotikách.

Se zvyšujícím se věkem samozřejmě přibývá starostí a projevují se různé nemoci. Protože fenka měla celý život problémy s močovými cestami a měchýřem, dalo se očekávat, že bude zřejmě i náchylnější na ledviny, které jsou gros celého močového ústrojí. Ledviny jsou velmi důležité pro život, a pokud selhávají, je to velký problém, protože bez nich to nejde a nelze je ničím nahradit. Oproti játrům mají malou schopnost regenerace. Proto je třeba dávat velký pozor na to, zda správně fungují. Jejich hlavní funkcí je čistit krev od odpadních látek a tyto látky pak vylučovat spolu s přebytečnou vodou z těla ven. Tedy regulují také množství vody v těle.

Lékem ledvin je homeopatický lék Lycopodium clavatum. Spolu s Chinou 15 C ho u této feny podávám ve střídavých potencích 9 C až 15 C dlouhodobě a věřím, že díky tomu jsme stabilní a máme jen mírně zvýšené hodnoty v krvi, které zatím nevyžadují žádnou další veterinární léčbu. Také velmi pečlivě sleduji reakce po očkování, protože zvláště to je pak velkou zátěží pro organismus. Pokud by ledviny nebyly v pořádku, je třeba zvážit, zda vůbec očkovat. Po každém očkování ještě tomuto zvířeti podám jednorázově Thuya occidentalis 9 C a zhruba 1−2 měsíce po očkování nechávám odebrat krev a zkontrolovat její hodnoty. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.8.2020 21:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze