Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Onemocnění močového ústrojí u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

U jedné ze svých fen jsem už od štěněte bojovala se záněty močových cest a občasným pískem v močových cestách. V močovém měchýři je nyní na sonu vidět menší kamínek, který zatím nezpůsobuje žádné problémy a ani se nezvětšuje. Je třeba ho ale pravidelně hlídat a v případě problému řešit chirurgickou cestou. Celé je to známkou toho, že jako maličká prochladla a zánět se neléčil včas, protože jsem o něm ani netušila. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Zhruba v roce věku byla občas v noci neklidná a někdy se i třásla a počůrala, protože to nestihla ven. Tehdy jsem s ní poprvé byla na vyšetření moči, kde nám pan doktor zjistil přítomnost krve a bílých krvinek. Byla nasazena antibiotika a já doma přidala ještě léčbu homeopatickou.

V tomto případě jsem volila lék Cantharis v potenci 5 C a musím říct, že pomáhá skvěle i u lidí. Podávala jsem ho vždy hned na začátku, kdy se projevovalo častější močení, zřejmě doprovázené pálením, protože fenka se lehce třásla a byla neklidná. Zhruba po 2−3 dnech podávání veškeré problémy zcela vymizely. Lék jsem potom podávala ještě zhruba 14 dní 2x denně 5 kuliček. Občas ho střídám s Nux vomica 9 C. Takto fena zvládla být léčena celých 10 let svého života, aniž bychom byly neustále na antibiotikách.

Se zvyšujícím se věkem samozřejmě přibývá starostí a projevují se různé nemoci. Protože fenka měla celý život problémy s močovými cestami a měchýřem, dalo se očekávat, že bude zřejmě i náchylnější na ledviny, které jsou gros celého močového ústrojí. Ledviny jsou velmi důležité pro život, a pokud selhávají, je to velký problém, protože bez nich to nejde a nelze je ničím nahradit. Oproti játrům mají malou schopnost regenerace. Proto je třeba dávat velký pozor na to, zda správně fungují. Jejich hlavní funkcí je čistit krev od odpadních látek a tyto látky pak vylučovat spolu s přebytečnou vodou z těla ven. Tedy regulují také množství vody v těle.

Lékem ledvin je homeopatický lék Lycopodium clavatum. Spolu s Chinou 15 C ho u této feny podávám ve střídavých potencích 9 C až 15 C dlouhodobě a věřím, že díky tomu jsme stabilní a máme jen mírně zvýšené hodnoty v krvi, které zatím nevyžadují žádnou další veterinární léčbu. Také velmi pečlivě sleduji reakce po očkování, protože zvláště to je pak velkou zátěží pro organismus. Pokud by ledviny nebyly v pořádku, je třeba zvážit, zda vůbec očkovat. Po každém očkování ještě tomuto zvířeti podám jednorázově Thuya occidentalis 9 C a zhruba 1−2 měsíce po očkování nechávám odebrat krev a zkontrolovat její hodnoty. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze