Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie je medicína založená na důkazech

Autor: Externí zdroj

Do konce roku 2014 bylo v lektorovaných časopisech zveřejněno celkem 104 článků pojednávajících o kvalitních randomizovaných, placebem kontrolovaných studiích týkajících se homeopatie (při 61 různých zdravotních obtížích). 41 % těchto studií referuje o pozitivních důkazech, u 5 % jde o převahu negativních důkazů a u 54 % nebyl průkazně zjištěn ani pozitivní, ani negativní důkaz. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Přehled důkazů s úplnými bibliografickými údaji (v anglickém jazyce)

Zdravotní obtíže, u nichž byl v randomizovaných, placebem kontrolovaných studiích zjištěn pozitivní účinek, sahají od alergií a zánětů horních cest dýchacích přes průjem u dětí, sennou rýmu, chřipku, nespavost, revmatické onemocnění a sinusitidu až po závratě.

Studie o vlivu homeopatie na zdravotní stav pacientů:

Bristolská homeopatická nemocnice v roce 2005
V roce 2005 bylo provedeno nejrozsáhlejší vyhodnocení užitečnosti homeopatické léčby a bylo zjištěno, že 70 % z 6 500 pacientů, kteří lékaře navštívili opakovaně, zaznamenalo zlepšení svého zdravotního stavu. U mnoha lidí se zlepšily obtížné chronické problémy jako např. ekzém, astma, migrény, syndrom dráždivého tračníku, artritida, deprese i chronický únavový syndrom. Celou zprávu v angličtině si můžete stáhnout zde.

Studie z roku 2008 provedená v pěti britských zdravotnických zařízeních
I studie z roku 2008 sledující účinek na pacienty v nemocnicích potvrzuje nálezy předchozích studií. Po dobu jednoho měsíce v roce 2007 bylo ve všech pěti homeopatických zdravotnických zařízeních, která jsou zařazena do britské Národní zdravotní služby (NHS), sledováno celkem 1 602 pacientů na opakovaných návštěvách u lékaře. Studie zjistila, že lékaři pracující v systému NHS se v současnosti nejčastěji spoléhají na homeopatii při léčbě ekzému. Další běžně léčené potíže jsou chronická únava, obtíže v menopauze a osteoartritida. Celou zprávu v angličtině si můžete stáhnout zde.

Zdroj: www.britishhomeopathic.org

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:09

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze