Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O homeopatické léčbě

Autor: Externí zdroj

Co je homeopatie? Homeopatie je přírodní forma medicíny, kterou užívá při léčbě akutních i chronických obtíží více než 200 milionů lidí po celém světě. Je založena na zásadě „podobné se léčí podobným“. Jinými slovy to znamená, že látka užívaná v malém množství vyléčí ty samé příznaky, které by způsobila, kdyby byla užívána ve velkém množství.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Holistický charakter homeopatie znamená, že každá osoba je léčena individuálně a při léčbě a prevenci nemocí je bráno v úvahu všechno – tělo, mysl, postoje i emoce. Homeopat to vše zváží a vybere ten nejvhodnější lék vzhledem k specifickým symptomům daného jedince a jeho zdravotnímu stavu, aby tak povzbudil jeho vlastní schopnost uzdravit se.

Užívání homeopatických léků je bezpečné, protože zřídkakdy způsobují vedlejší účinky. To znamená, že když jsou užívány správným způsobem pod vedením kvalifikovaného homeopata, mohou se jimi léčit lidé každého věku včetně miminek, dětí a těhotných či kojících žen.

Co obnáší homeopatická léčba?

Lékař-homeopat pracuje stejně jako jakýkoliv jiný konvenční lékař. Při stanovení diagnózy je důležité zjištění anamnézy, prohlídka i vyšetření. Nicméně homeopatický lékař se tak jako o vaše příznaky bude zajímat i o vás jako jednotlivce a o jedinečný způsob, jak vás vaše příznaky ovlivňují.

Návštěva u homeopata

Otázky o vašem životním stylu, zvyklostech při jídle, oblíbených jídlech, temperamentu, osobnosti, kvalitě spánku a anamnéze pomohou lékaři utvořit si o vás kompletní obraz. Tento obraz bude spárován s příznaky vaší nemoci, aby mohl být předepsán konkrétní druh a ředění homeopatického léku.

Pro orientaci můžete očekávat, že vaše první návštěva bude trvat do hodiny, následné návštěvy jsou obvykle půlhodinové. Liší se to lékař od lékaře a také podle systému, v němž homeopat pracuje. Například ve Velké Británii mohou být návštěvy začleněné do NHS (= Služby národního zdraví, obdoby našeho veřejného zdravotního pojištění) kratší.

Příprava na návštěvu u homeopata

Chcete-li z návštěvy u lékaře-homeopata získat co nejvíce, je užitečné udělat si předem několik poznámek a promyslet si všechny problémy, které ovlivňují vaše zdraví. Někteří lékaři-homeopaté žádají své nové pacienty, aby před první návštěvou vyplnili dotazník. Je to dobrý způsob, jak ušetřit čas, a budete-li o to požádáni, pro své dobro to udělejte.

Zdroj: www.britishhomeopathic.org

Překlad: Mgr. Helena Procházková 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze