Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nachlazení v těhotenství

Autor: Redakce

Těhotenství je často obdobím, kdy nastávající maminky hledají šetrné, nechemické řešení různých potíží. V chladných měsících roku to může být právě nachlazení, které je přivede i k homeopatii.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Potřebovala bych poradit. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a pokouší se o mne nějaká viróza. Od noci mám suchý dráždivý kašel, spouští se mi rýma, která je zatím čirá, a lehce mne pobolívají velké klouby. Doporučila byste mi nějaká homeopatika?“

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potůčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, hned si vycumlejte tubu Oscillococcina, v prvních 3 dnech 3x denně, následně 1x denně.

  • Dále pak užívejte RHUS TOXICODENDRON 9 C – 5 granulí 4x denně.
  • Na počáteční vodovou rýmu s kýcháním bez očních příznaků podávejte NUX VOMICA 9 C ve stejném dávkování.
  • Na suchý kašel je výborný i pro těhotné maminky DROSETUX NEO sirup.

Přeji brzké uzdravení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze