Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dělat, když bolí zuby - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S podzimem a snižující se venkovní teplotou přibývá plánovaných stomatologických zákroků, protože v teple se všechno hůř hojí. Pacientům můžeme poradit, jaká opatření dělat preventivně a jaká po zákroku, aby byl průběh hojení kratší, bez komplikací a co nejméně bolestivý.

Ilustrační foto

Základním lékem je ARNICA 15 C, která podporuje regeneraci tkání, působí proti bolesti a podporuje tvorbu nových buněk sliznice. Pokud ji podáme ještě před zákrokem, snižuje se krvácení z rány.

Dávkování: před zákrokem 5 granulí a po zákroku první den 3−5x denně, pak 2−3x denně 5 až 10 dnů do zhojení.

Další články o Arnice a jejím využití nejen ve stomatologii naleznete na webu ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Z dalších léků podáváme:

  • Hypericum perforatum 15 C – působí na nervový systém a výrazně ulevuje při bolestech způsobených podrážděním nervů a vystřelující bolesti. Při extrakci zubu nebo léčení kořenových kanálků podáváme ze začátku každou hodinu do úlevy.
  • Belladonna 9 C – výborný lék na pulzující a tepavé bolesti, dáseň může být zarudlá a překrvená. Je to akutní lék a je třeba ho dávkovat hodně často – i po 15 minutách. K tomu můžeme rozpustit 5 granulí v 1 dcl vody a popíjet.
  • Hepar sulfur 15 C + Pyrogenium 9 C – podáváme v případě zánětu. Místo je velmi bolestivé na dotek. Pokud pacient užívá antibiotika, může tato kombinace homeopatik protizánětlivou léčbu příznivě podpořit. Dávkování: 2x denně 5 granulí.
  • Apis mellifica 15 C – podáváme v případě otoku, místo zákroku je růžové, prosáklé, píchavá bolest. Ulevuje ledování. Dávkujeme často – 5 granulí po 15 minutách do zlepšení.
  • Nux vomica 9 C – tento homeopatický lék má silné detoxikační účinky. Je velkým pomocníkem v případě, že byla použita lokální anestezie (znecitlivění místa zákroku). Nux vomica posiluje detoxikační schopnost jater. Podáváme až po zákroku 1−2 dávky.

Důležité je také vhodně ošetřovat místo zákroku. Mám výborné zkušenosti s použitÍm dubových kapek (tzv. dubovek). Obsahují velké množství tříslovin a podporují stahování dásní. Mohou se použít ředěné k výplachům dutiny ústní nebo koncentrované přímo na potírání místa zákroku.

Velkým pomocníkem je také hřebíček. Asi 10 ks hřebíčku přelijeme 1dcl vařící vody a necháme vyluhovat. Po vychladnutí kloktáme nebo vyplachujeme několikrát denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze