Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomoc v rekonvalescenci u psů

Autor: Petra Sumeráková

Rekonvalescence. Období, které se leckdy podceňuje, lehkovážně zkracuje a u lidí i zvířat příliš neřeší – a to je chyba! Jakmile se nám i našim miláčkům udělá lépe, máme tendenci si myslet, že už je vše v pořádku, a nepokračujeme v léčbě. Jenže tělo potřebuje čas! Je důležité, aby se správně zregenerovalo a mělo zase svoji sílu. 

Ilustrační foto

Má váš pes za sebou těžký průjem, virózu, úraz, prodělal náročný operační zákrok nebo má závažné chronické onemocnění, kvůli kterému je například anemický, či špatně přijímá tekutiny? Nebo máte doma čerstvě narozená štěňátka a mají problémy s kojením? Přisají se, ale pijí jen velmi krátce?

Homeopatie nám v těchto všech výše zmiňovaných situacích nabízí pomocnou ruku ve formě léku s názvem CHINA. China je lék první volby v případě nadměrné ztráty tělních tekutin, proto je jedním z nejdůležitějších „rekonvalescenčních“ léků.

U psů působí přímo zázračně právě na obnovení energie a životaschopnosti po nemocech a traumatech, na obnovu příjímání tekutin i celkovou podporu chuti k jídlu.

Podávejte tedy Chinu v potenci 5 nebo 9 C 5 globulí klidně každé 2 hodiny až do zlepšení celkového stavu. O dalších podpůrných a vitamínových přípravcích se pečlivě poraďte se svým veterinárním lékařem.

Dalším velkým pomocníkem v rekonvalescenci jsou BACHOVY KVĚTY. Má nejoblíbenější ve výše zmíněných případech je esence s názvem Wild Rose s číslem 37. Tato esence vrací vůli a chuť žít, obnovuje životní tonus, pomáhá při odmítání stravy a celkově špatném stavu, kdy už si myslíme, že to zvíře takzvaně vzdává, nebo se prostě po nemoci nemůže vzpamatovat, přestože jeho fyzický stav je už relativně v pořádku. Někdy i laboratorní testy již vykazují dobré výsledky, a my přesto vidíme, že náš miláček ještě není ve své kůži. Právě v těchto případech je Wild Rose ideální.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 00:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze