Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nepříjemná víkendová nevolnost

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Na podzim se často šíří virózy s různými projevy. Někoho potrápí průjem či zvracení, jiného zas nemoci dýchacího ústrojí. Našim dětem se obvykle virové nemoci trávicího ústrojí vyhýbají, proto jsme na víkendové návštěvě u babičky na Klárčina slova „bolí mě bříško a je mi špatně jako když jedeme v autě“ reagovali myšlenkou, že se asi večer přejedla. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Po druhém zvracení jsme začali s manželem konat. Bylo to složitější, protože jsme tentokrát s sebou neměli naše cestovní lékárničky, které obsahují homeopatika, tinktury a olejíčky na různé potíže.

Naštěstí byla sobotu dopoledne otevřená lékárna. I když monokomponentní léky měli jen na objednání, pomoci se nám dostalo. Koupili jsme alespoň vícesložkové Gastrocynésine a Cocculine.

Manžel dcerce podal zředěnou propolisovou tinkturu, kterou jsme u babičky našli, a já jsem jí dávala nejdřív cucat tablety. Pak jsem si vzpomněla, že mám při nemoci dětí lepší zkušenost s podáváním roztoku – při užití léku je současně „zavodňuji“. Ve sklenici vody jsem rozpustila několik tablet z každého léku a po lžičkách dávala dcerce každých 15 minut. Mezitím jsem jí mazala bříško a čelo olejem z máty.

Gastrocynésine obsahuje tyto složky: Hyoscyamus nigra, Carbo vegetabilis (dcerka měla pocit plného žaludku a měla nafouklé bříško), Nux vomica (zvracení mělo kyselý zápach), Robinia pseudoacacia.

Cocculine obsahuje tyto složky: Cocculus indicus (dcerka se cítila lépe pod teplou dekou, byla bledá a dost slinila, měla pocity jako při kinetóze), Nux vomica, Tabacum, Petroleum.

A jak bychom postupovali v našich běžných, domácích podmínkách? Když u nás někdo onemocní podobnou virózou, „naočkujeme“ ostatní členy rodiny kombinací některých z těchto tinktur: echinacea, tymián, ořešák, skořice, hřebíček…, a podáním umeocta (i švestiček umeboši). Pro dospělé naložíme čili papričky do slivovice, necháme je louhovat a poté po několika kapkách užíváme. Každý dostane i dávku Oscillococcina.

Když se viróza projeví, tlumíme zvracení a podáváme tekutiny v malém množství. Z homeopatických léků vybíráme podle příznaků:

  • ARSENICUM ALBUM 9 C – nevolnost, zvracení, zimomřivost, nesnese zápach ani pomyšlení na jídlo.
  • IPECACUANHA 9 C – prudká nevolnost, neustávající nucení na zvracení, zvracení neulevuje, zvrací hlen, ostrá bolest kolem pupku, jazyk je čistý, vydatně sliní. (Podáváme i při zvracení po záchvatech kašle.)
  • LYCOPODIUM CLAVATUM 9 C – neustávající kyselé zvracení, v dechu je cítit aceton, nesnese přiléhavé oblečení v pase.
  • PHOSPHORUS 9 C – pocit pálení v krku, pije málo tekutin, tekutiny ihned vyzvrací.
  • NUX VOMICA 9 C – zvracení po dietní chybě, zvracení s kyselým zápachem.
  • ANTIMONIUM CRUDUM 9 C – nevolnost po přejedení, neulevující zvracení, bílý povlak na jazyku.
  • PULSATILLA 9 C – zvracení kyselých a horkých šťáv, špatné trávení tuků, nepříjemná chuť v ústech (žluč), kyselé říhání, v puse se hromadí sliny i hlen.
  • CUPRUM METALLICUM 9 C – prudké zvracení, nevolno po studených nápojích, citlivé břicho, křeče v břiše, vydatné slinění.
  • VERATRUM ALBUM 9 C – vyčerpávající zvracení, ledový pot, pocit na omdlení, závratě, říhání.
  • Podáváme dětem také COCCULINE – nucení na zvracení, když už není co vyzvracet a nucení je už jen z podrážděného žaludku.

Zvracení u malých dětí může být velmi nebezpečné, proto při opakovaném, neustávajícím zvracení vyhledejte pomoc lékaře! S výběrem vhodného léku, ředění a dávkování se poraďte se svým lékařem-homeopatem.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:15

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze