Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hemoroidy

Autor: Redakce

„Zlatá žíla“ neboli hemoroidy trápí nejčastěji lidi trpící zácpou. Objevují se i v těhotenství a po porodu. Důležitou roli v jejich tvorbě hraje i životní styl.

Ilustrační foto

Jak hemoroidům předejít si můžete přečíst v doporučeních MUDr. Evy Kettmannové.

Na naši poradnu se obrátila čtenářka, kterou zmiňované potíže také trápí:

„Dobrý den, potřebovala bych poradit homeopatika na bolestivé hemoroidy, které se tvoří uvnitř konečníku a při zánětu vyhřezávají ven. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potůčková:

„Dobrý den, na hemoroidy je výborná kombinace léků:

  • ARNICA MONTANA 9C + AESCULUS HIPPOCASTANUM 9C + HAMAMELIS VIRGINIANA 9C

Poslední dva jsou jen na lékařský předpis. Užívá se 5 granulí 2x denně od každého léku.

Možná bude pro vás přijatelnější připravit si každý den roztok. Do 2 dl vody nasypte 10 granulí od každého léku a 2−3x denně upijte. Pokud je to opravdu hodně bolestivé, můžete roztok popíjet během celého dne v intervalu bolestí. Pijte dostatek tekutin, upravte jídelníček (dostatek ovoce, zeleniny, vlákniny…), zařaďte pohyb. Pomáhá také indický jitrocel – psyllium – a koupele v dubové kůře. Akutně lze též aplikovat obklady z černého čaje.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 09:39

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze