Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hemoroidy

Autor: Redakce

„Zlatá žíla“ neboli hemoroidy trápí nejčastěji lidi trpící zácpou. Objevují se i v těhotenství a po porodu. Důležitou roli v jejich tvorbě hraje i životní styl.

Ilustrační foto

Jak hemoroidům předejít si můžete přečíst v doporučeních MUDr. Evy Kettmannové.

Na naši poradnu se obrátila čtenářka, kterou zmiňované potíže také trápí:

„Dobrý den, potřebovala bych poradit homeopatika na bolestivé hemoroidy, které se tvoří uvnitř konečníku a při zánětu vyhřezávají ven. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potůčková:

„Dobrý den, na hemoroidy je výborná kombinace léků:

  • ARNICA MONTANA 9C + AESCULUS HIPPOCASTANUM 9C + HAMAMELIS VIRGINIANA 9C

Poslední dva jsou jen na lékařský předpis. Užívá se 5 granulí 2x denně od každého léku.

Možná bude pro vás přijatelnější připravit si každý den roztok. Do 2 dl vody nasypte 10 granulí od každého léku a 2−3x denně upijte. Pokud je to opravdu hodně bolestivé, můžete roztok popíjet během celého dne v intervalu bolestí. Pijte dostatek tekutin, upravte jídelníček (dostatek ovoce, zeleniny, vlákniny…), zařaďte pohyb. Pomáhá také indický jitrocel – psyllium – a koupele v dubové kůře. Akutně lze též aplikovat obklady z černého čaje.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.6.2019 11:04

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze