Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická pomoc při nadýchaní se kouře během požáru

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Homeopatické léky nabízí účinnou přírodní léčbu i v případech vdechnutí kouře z ohně nebo i jiných zdrojů. Po poskytnutí první pomoci a lékařském ošetření postiženého můžete k léčbě přidat některý z uvedených podpůrných prostředků. Jedná se o homeopatické léky, jejichž zvláštností je, že je volíme podle specifických projevů u každého konkrétního pacienta – například pro člověka, u kterého bude v popředí potíží úzkost a velká zimomřivost, zvolíme Arsenicum album. 

Ilustrační foto
  • Nejčastěji doporučovaný homeopatický lék: CARBO VEGETABILIS - sípání, kašel s pálením v hrudi. Krátký dech. Nedostatečné okysličení. Musí se ovívat. Chrapot. Kašel se svěděním v hrtanu. Rozbolavělý a citlivý hrudník. V hrudníku chřestí hleny. Vyčerpaný, slabý. Studená, ulepená kůže, studený dech. Zlepšení: studeným vzduchem. Zhoršení: večer, na čerstvém vzduchu, v teplém, vlhkém počasí.

Dále uvádíme nejběžnější homeopatické léky používané pro případy vdechnutí kouře:

  • ARSENICUM - Úzkost, strach ze smrti. Zimomřivost. Pálivé výtoky – pálivé slzení, pálivý výtok z nosu. Kašel je suchý a horší v noci. Obrovská úzkost, zejména ohledně toho, co se stane, a neklid.
  • BRYONIA - bolest v hrtanu a průdušnici. Zhoršení na čerstvém vzduchu. Suchý, štěkavý kašel z nádechu do horní části průdušnice. Kašel, suchý, v noci, musí se posadit. Zhoršení po jídle a pití. Často touží zhluboka se nadechnout, musí rozepnout plíce. Dýchání obtížné, zrychlené. Tíha pod hrudní kostí, šíří se směrem k pravému rameni. Zhoršení, když vejde do teplé místnosti.
  • CALCAREA CARBONICA - šimravý kašel, v noci obtěžuje. Bezbolestný chrapot, horší ráno. Záchvaty dušení, sevření, pálení a bolest na hrudi. Hrudník citlivý na dotek a tlak. Touží po čerstvém vzduchu.
  • CAUSTICUM - chrapot s bolestí v hrudi. Bolavý hrtan. Kašel s bolestí a drásáním v hrudi. Kašel s bolestí v kyčli. Zlepšení pitím studené vody. Bolest na hrudi s palpitacemi. Nemůže se v noci položit.
  • EUPHRASIA - nekomplikované zasažení kouřem s podrážděním očí nebo i nosu a bez dalších symptomů. Pálení očí a slzení – víčka jsou červená, oteklá a citlivá. Výtok z nosu, bez pálení. Občas se přes den objevuje slabý kašel. Při kašli slzení.
  • KALIUM BIOCHROMICUM - při vážnějším zasažení kouřem s podrážděním dutin a/nebo plic. Ucpaný nos – výtok z nosu suchý, nebo odchází v silně lepivých a provazovitých „zátkách“. Dutiny jsou bolestivé, s drásavou bolestí, podrážděné a bolavé. Bolestivý kašel, drásavá bolest na hrudi. Hlen vykašlává s obtížemi, je ho málo, je lepivý nebo provazovitý.
  • SILICEA - pomáhá tělu vyloučit vdechnuté předměty. Nos je suchý a ucpaný – ztratí čich nebo chuť. Dutiny jsou ucpané a bolestivé. Suchý, dráždivý kašel v důsledku vdechnutých předmětů. S hrudkovitým, žlutým hlenem.

Zpracováno podle doporučení dr. Kari J. Kindemové, americké lékařky, certifikované v klasické homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze