Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická pomoc při nadýchaní se kouře během požáru

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Homeopatické léky nabízí účinnou přírodní léčbu i v případech vdechnutí kouře z ohně nebo i jiných zdrojů. Po poskytnutí první pomoci a lékařském ošetření postiženého můžete k léčbě přidat některý z uvedených podpůrných prostředků. Jedná se o homeopatické léky, jejichž zvláštností je, že je volíme podle specifických projevů u každého konkrétního pacienta – například pro člověka, u kterého bude v popředí potíží úzkost a velká zimomřivost, zvolíme Arsenicum album. 

Ilustrační foto
  • Nejčastěji doporučovaný homeopatický lék: CARBO VEGETABILIS - sípání, kašel s pálením v hrudi. Krátký dech. Nedostatečné okysličení. Musí se ovívat. Chrapot. Kašel se svěděním v hrtanu. Rozbolavělý a citlivý hrudník. V hrudníku chřestí hleny. Vyčerpaný, slabý. Studená, ulepená kůže, studený dech. Zlepšení: studeným vzduchem. Zhoršení: večer, na čerstvém vzduchu, v teplém, vlhkém počasí.

Dále uvádíme nejběžnější homeopatické léky používané pro případy vdechnutí kouře:

  • ARSENICUM - Úzkost, strach ze smrti. Zimomřivost. Pálivé výtoky – pálivé slzení, pálivý výtok z nosu. Kašel je suchý a horší v noci. Obrovská úzkost, zejména ohledně toho, co se stane, a neklid.
  • BRYONIA - bolest v hrtanu a průdušnici. Zhoršení na čerstvém vzduchu. Suchý, štěkavý kašel z nádechu do horní části průdušnice. Kašel, suchý, v noci, musí se posadit. Zhoršení po jídle a pití. Často touží zhluboka se nadechnout, musí rozepnout plíce. Dýchání obtížné, zrychlené. Tíha pod hrudní kostí, šíří se směrem k pravému rameni. Zhoršení, když vejde do teplé místnosti.
  • CALCAREA CARBONICA - šimravý kašel, v noci obtěžuje. Bezbolestný chrapot, horší ráno. Záchvaty dušení, sevření, pálení a bolest na hrudi. Hrudník citlivý na dotek a tlak. Touží po čerstvém vzduchu.
  • CAUSTICUM - chrapot s bolestí v hrudi. Bolavý hrtan. Kašel s bolestí a drásáním v hrudi. Kašel s bolestí v kyčli. Zlepšení pitím studené vody. Bolest na hrudi s palpitacemi. Nemůže se v noci položit.
  • EUPHRASIA - nekomplikované zasažení kouřem s podrážděním očí nebo i nosu a bez dalších symptomů. Pálení očí a slzení – víčka jsou červená, oteklá a citlivá. Výtok z nosu, bez pálení. Občas se přes den objevuje slabý kašel. Při kašli slzení.
  • KALIUM BIOCHROMICUM - při vážnějším zasažení kouřem s podrážděním dutin a/nebo plic. Ucpaný nos – výtok z nosu suchý, nebo odchází v silně lepivých a provazovitých „zátkách“. Dutiny jsou bolestivé, s drásavou bolestí, podrážděné a bolavé. Bolestivý kašel, drásavá bolest na hrudi. Hlen vykašlává s obtížemi, je ho málo, je lepivý nebo provazovitý.
  • SILICEA - pomáhá tělu vyloučit vdechnuté předměty. Nos je suchý a ucpaný – ztratí čich nebo chuť. Dutiny jsou ucpané a bolestivé. Suchý, dráždivý kašel v důsledku vdechnutých předmětů. S hrudkovitým, žlutým hlenem.

Zpracováno podle doporučení dr. Kari J. Kindemové, americké lékařky, certifikované v klasické homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze