Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět spojivek u psa - konjunktivitida

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S nástupem chladného počasí se majitelé psů i koček mohou setkat se záněty očí. Pokud vyloučíme zranění předmětem, jedná se nejčastěji o spojivky a syndrom tzv. suchého oka, který může zánět spojivek doprovázet. Tento syndrom, zvaný také keratokonjunktivitida, je typický svou absencí slz v oku. Tím, jak oko vylučuje málo slz, vysychá a rohovka se tím ustavičně dráždí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jak zvíře k zánětu přijde? Příčinou může být špína nebo alergie, dále pak různá poranění oka a případné chronické nemoci.

Potkalo nás to nečekaně a poprvé v životě. Nebylo to nic příjemného, protože fenu zánět očí velmi bolel, a musím říct, že ze začátku bylo těžké aplikovat antibiotické kapičky a umělé slzy, protože nechtěla držet a očividně to pro ni bylo bolestivé.

Příznaky byly náhlé. Prakticky ze dne na den se z jejích očí vytratil lesk, obě přivírala až do jakýchsi škvírek, byla velmi citlivá na světlo, a dokonce i na hluk. Vadil jí i chladný průvan při procházce venku. Často si tlapkou oči třela nebo hlavou „jezdila” po zemi o koberec.

Přečkaly jsme noc a hned ráno jsem vyrazila k veterináři, neb si myslím, že oči má každý jen jedny, jsou pro náš život (i ten zvířecí) velmi důležité a nechtěla jsem nic zanedbat. Při vyšetření byl vyloučen glaukom (zelený zákal). Naopak byly objeveny četné vřídky na třetím víčku a po aplikaci kontrastní látky byla v obou očích zjištěna velmi poškrábaná rohovka. Závěr: v obou očích byl poměrně silný zánět.

Využila jsem možnost přidat ke klasické léčbě i léčbu homeopatickou. Po příchodu domů a aplikaci veterinárních léčiv jsem zvolila pro tento stav aplikovat 2x denně v potenci 9 C Arsenicum album spolu s Rhus toxicodendron. Pro posílení imunity jsem nasadila ještě Phosphorus 9 C a na celkové hojení Arniku montanu v ředění 9 C a pak 15 C. Po dvou dnech jsem ještě přidala lék Thuya occidentalis 9 C, a to 2x denně.

Po 5 dnech jsme šly na kontrolu a pan doktor byl velmi spokojený, jak léčba zabrala.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 19:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze