Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět spojivek u psa - konjunktivitida

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S nástupem chladného počasí se majitelé psů i koček mohou setkat se záněty očí. Pokud vyloučíme zranění předmětem, jedná se nejčastěji o spojivky a syndrom tzv. suchého oka, který může zánět spojivek doprovázet. Tento syndrom, zvaný také keratokonjunktivitida, je typický svou absencí slz v oku. Tím, jak oko vylučuje málo slz, vysychá a rohovka se tím ustavičně dráždí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jak zvíře k zánětu přijde? Příčinou může být špína nebo alergie, dále pak různá poranění oka a případné chronické nemoci.

Potkalo nás to nečekaně a poprvé v životě. Nebylo to nic příjemného, protože fenu zánět očí velmi bolel, a musím říct, že ze začátku bylo těžké aplikovat antibiotické kapičky a umělé slzy, protože nechtěla držet a očividně to pro ni bylo bolestivé.

Příznaky byly náhlé. Prakticky ze dne na den se z jejích očí vytratil lesk, obě přivírala až do jakýchsi škvírek, byla velmi citlivá na světlo, a dokonce i na hluk. Vadil jí i chladný průvan při procházce venku. Často si tlapkou oči třela nebo hlavou „jezdila” po zemi o koberec.

Přečkaly jsme noc a hned ráno jsem vyrazila k veterináři, neb si myslím, že oči má každý jen jedny, jsou pro náš život (i ten zvířecí) velmi důležité a nechtěla jsem nic zanedbat. Při vyšetření byl vyloučen glaukom (zelený zákal). Naopak byly objeveny četné vřídky na třetím víčku a po aplikaci kontrastní látky byla v obou očích zjištěna velmi poškrábaná rohovka. Závěr: v obou očích byl poměrně silný zánět.

Využila jsem možnost přidat ke klasické léčbě i léčbu homeopatickou. Po příchodu domů a aplikaci veterinárních léčiv jsem zvolila pro tento stav aplikovat 2x denně v potenci 9 C Arsenicum album spolu s Rhus toxicodendron. Pro posílení imunity jsem nasadila ještě Phosphorus 9 C a na celkové hojení Arniku montanu v ředění 9 C a pak 15 C. Po dvou dnech jsem ještě přidala lék Thuya occidentalis 9 C, a to 2x denně.

Po 5 dnech jsme šly na kontrolu a pan doktor byl velmi spokojený, jak léčba zabrala.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:52

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze