Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel u psů

Autor: Petra Sumeráková

Kašel je u psů velmi častý a může mít mnoho příčin. Od té nejznámější, kterou je především v podzimním a zimním období infekční psincový kašel (který jsme rozebírali v samostatném článku), přes laryngitidy, bronchitidy až po kašel související s vážným onemocněním srdce.

Ilustrační foto

Předně si musíme uvědomit, že není kašel jako kašel. Tím pádem neexistuje jeden univerzální lék a samozřejmostí před každým výběrem léku by mělo být správné stanovení diagnózy.

Pokud začne pokašlávat jinak zdravý a mladý jedinec a kašel není nijak drastický, vyčkáme 1−2 dny a můžeme začít podávat bylinný, nejlépe jitrocelový, sirup, který má na kašel zklidňující účinek. Jedná-li se opravdu jen o pouhé nachlazení po procházce ve větru, větší zimě či v dešti, můžeme doplnit o homeopatika DULCAMARA a SPONGIA TOSTA 9 C – 5 globulí 2−3x denně. Když se do 48 h stav nijak nezlepší, je na místě i u mladého psa vyhledat lékaře, který ho důkladně vyšetří.

Pokud nám pes začne kašlat například po dlouhém a intenzivním štěkání, můžeme si pomoci léky: ARNICA MONTANA a RHUS TOXICODENDRON 9 C – 5 globulí nejlépe každé 2 h až do zlepšení stavu.

V případě, že se jedná o opravdu závažný kašel, kdy lékař diagnostikoval právě zmiňovanou laryngitidu nebo bronchitidu, můžeme klasické léčbě pomoci i homeopaticky, a to dle individuálních symptomů:

  • DROSERA – pro záchvatovitý kašel, zhoršený večer či v leže;
  • IPECACUANHA – pro prudký, neustávající kašel, zhoršený pohybem či pobytem venku, záchvaty kašle mohou vést až ke zvracení;
  • ANTIMONIUM TARTARICUM – pro vlhký kašel s obtížným vykašláváním;
  • SELENIUM METALLICUM – pro chronický kašel a chrčení u starých a unavených psů. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 04:20

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze