Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel u psů

Autor: Petra Sumeráková

Kašel je u psů velmi častý a může mít mnoho příčin. Od té nejznámější, kterou je především v podzimním a zimním období infekční psincový kašel (který jsme rozebírali v samostatném článku), přes laryngitidy, bronchitidy až po kašel související s vážným onemocněním srdce.

Ilustrační foto

Předně si musíme uvědomit, že není kašel jako kašel. Tím pádem neexistuje jeden univerzální lék a samozřejmostí před každým výběrem léku by mělo být správné stanovení diagnózy.

Pokud začne pokašlávat jinak zdravý a mladý jedinec a kašel není nijak drastický, vyčkáme 1−2 dny a můžeme začít podávat bylinný, nejlépe jitrocelový, sirup, který má na kašel zklidňující účinek. Jedná-li se opravdu jen o pouhé nachlazení po procházce ve větru, větší zimě či v dešti, můžeme doplnit o homeopatika DULCAMARA a SPONGIA TOSTA 9 C – 5 globulí 2−3x denně. Když se do 48 h stav nijak nezlepší, je na místě i u mladého psa vyhledat lékaře, který ho důkladně vyšetří.

Pokud nám pes začne kašlat například po dlouhém a intenzivním štěkání, můžeme si pomoci léky: ARNICA MONTANA a RHUS TOXICODENDRON 9 C – 5 globulí nejlépe každé 2 h až do zlepšení stavu.

V případě, že se jedná o opravdu závažný kašel, kdy lékař diagnostikoval právě zmiňovanou laryngitidu nebo bronchitidu, můžeme klasické léčbě pomoci i homeopaticky, a to dle individuálních symptomů:

  • DROSERA – pro záchvatovitý kašel, zhoršený večer či v leže;
  • IPECACUANHA – pro prudký, neustávající kašel, zhoršený pohybem či pobytem venku, záchvaty kašle mohou vést až ke zvracení;
  • ANTIMONIUM TARTARICUM – pro vlhký kašel s obtížným vykašláváním;
  • SELENIUM METALLICUM – pro chronický kašel a chrčení u starých a unavených psů. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:03

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze