Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Přetrvávající kašel po viróze

Autor: Redakce

Podzimní virózy mívají různý průběh. Někdy stačí několik dní a nemocný si ani nevzpomene, že ho něco trápilo, jindy zas chvíli trvá, než vymizí všechny příznaky. Zde může pomoci také podávání homeopatických léků. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co bych mohl nasadit jedenáctileté dceři na ranní neutuchající kašel přetrvávající po viróze. Kašle, jakmile vstane, ještě smrká čirou rýmu. Přes den mírný kašel, zhoršení večer před usnutím. Ve dvou letech prodělán těžký pneumokokový zápal plic. Má vysokou, kulatější postavu.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, doporučuji denně ráno:

  • SULFUR IODATUM 9 C – 5 granulí ráno,
  • CHINA 9 C – 5 granulí večer.

Oba léky podávejte po dobu přetrvávajícího kašle až do zlepšení.
Přidejte každou středu a sobotu homeopatický lék Oscillococcinum minimálně po dobu tří týdnů.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2020 13:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze