Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mycoplasma canis u štěněte

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Setkala jsem se tento rok s vážným případem malého štěňátka, jehož sourozenec zemřel. Na základě pitvy byla zjištěna přítomnost bakterie Mycoplasma canis. Začalo se tedy bojovat o život přeživšího štěněte s tím, že se počítalo, že je taktéž nakažené. A bylo. 

Ilustrační foto

Že o Mycoplasma canis slyšíte poprvé? Jde o anaerobní bakterii (je schopná přežívat bez kyslíku), která se umí rozšířit poměrně snadno do různých orgánů díky tomu, že buňkám chybí buněčná stěna, a tak jsou schopny se různě formovat a utvářet. Mykoplasmata jsou nejmenší volně žijící bakterie. Parazitují na všech živých organismech. Pokud se v organismu přemnoží, máme problém. Způsobuje záněty a většina antibiotik na ně nepůsobí.

Jak se přenos uskuteční? Máme několik variant. Pohlavním stykem – tady je třeba podotknout, že již řada chovatelů, kteří s touto bakterií přišli do styku, vyžadují před krytím vyšetření jedince. Dále z matky na plod – nákaza se obvykle projeví do týdne po narození štěňat, která ve větší míře hynou. Dále přes parazity, při kontaktu s krví apod.

U dospělých fen tato bakterie může způsobovat neplodnost, záněty dělohy, potraty apod. U psů samců pak neschopnost plodit potomstvo.

Nákaza se projevuje různými záněty veškerých sliznic, močopohlavního ústrojí, ledvin, výtoky z očí, zarudlýma očima, kulháním, bolestivostí kloubů, otoky, horečkami apod. Dospělý jedinec, u kterého se prokáže nákaza, se léčí antibiotiky v domácí péči. Doporučuje se přeléčit všechna zvířata v chovu, protože nákaza se velmi snadno šíří.

Jak pomoci prostřednictvím homeopatie? V našem případě mělo štěňátko podle sonografického vyšetření těžký zánět ledvin. Dle majitele štěně dostávalo antibiotika a nějakou dobu mělo dokonce v moči i krev.

Základním lékem ledvin je homeopatický lék Lycopodium clavatum v nízkém ředění. Tedy 9 C. Podávat ho můžete rozpuštěný ve stříkačce zpočátku 5x denně. Dalším vhodným lékem je Phosphorus 9 C na podporu imunity. A v neposlední řadě Oscillococcinum. A samozřejmě teplo a klid. Tato homeopatika je v těchto případech třeba podávat dlouhodobě a s dalším vyšetřením pak případně změnit či upravit léčbu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze