Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mycoplasma canis u štěněte

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Setkala jsem se tento rok s vážným případem malého štěňátka, jehož sourozenec zemřel. Na základě pitvy byla zjištěna přítomnost bakterie Mycoplasma canis. Začalo se tedy bojovat o život přeživšího štěněte s tím, že se počítalo, že je taktéž nakažené. A bylo. 

Ilustrační foto

Že o Mycoplasma canis slyšíte poprvé? Jde o anaerobní bakterii (je schopná přežívat bez kyslíku), která se umí rozšířit poměrně snadno do různých orgánů díky tomu, že buňkám chybí buněčná stěna, a tak jsou schopny se různě formovat a utvářet. Mykoplasmata jsou nejmenší volně žijící bakterie. Parazitují na všech živých organismech. Pokud se v organismu přemnoží, máme problém. Způsobuje záněty a většina antibiotik na ně nepůsobí.

Jak se přenos uskuteční? Máme několik variant. Pohlavním stykem – tady je třeba podotknout, že již řada chovatelů, kteří s touto bakterií přišli do styku, vyžadují před krytím vyšetření jedince. Dále z matky na plod – nákaza se obvykle projeví do týdne po narození štěňat, která ve větší míře hynou. Dále přes parazity, při kontaktu s krví apod.

U dospělých fen tato bakterie může způsobovat neplodnost, záněty dělohy, potraty apod. U psů samců pak neschopnost plodit potomstvo.

Nákaza se projevuje různými záněty veškerých sliznic, močopohlavního ústrojí, ledvin, výtoky z očí, zarudlýma očima, kulháním, bolestivostí kloubů, otoky, horečkami apod. Dospělý jedinec, u kterého se prokáže nákaza, se léčí antibiotiky v domácí péči. Doporučuje se přeléčit všechna zvířata v chovu, protože nákaza se velmi snadno šíří.

Jak pomoci prostřednictvím homeopatie? V našem případě mělo štěňátko podle sonografického vyšetření těžký zánět ledvin. Dle majitele štěně dostávalo antibiotika a nějakou dobu mělo dokonce v moči i krev.

Základním lékem ledvin je homeopatický lék Lycopodium clavatum v nízkém ředění. Tedy 9 C. Podávat ho můžete rozpuštěný ve stříkačce zpočátku 5x denně. Dalším vhodným lékem je Phosphorus 9 C na podporu imunity. A v neposlední řadě Oscillococcinum. A samozřejmě teplo a klid. Tato homeopatika je v těchto případech třeba podávat dlouhodobě a s dalším vyšetřením pak případně změnit či upravit léčbu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 05:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze